رسا/ با صدور حکمی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری، رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام حسن نوباغی به‌عنوان امام جمعه جدید بخش غلامان در شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی منصوب شد.
حجت‌الاسلام نوباغی در بخش غلامان جایگزین حجت‌الاسلام محمدحسن سلیمانی نخستین امام جمعه بخش غلامان شده که در مردادماه سال 94 به این سمت منصوب شد و به مدت سه سال امامت جمعه بخش غلامان را بر عهده داشت.
براساس اعلام شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه خراسان شمالی، مراسم معارفه امام جمعه جدید غلامان روز جمعه بیست و پنجم مردادماه ساعت 11 در محل سالن جلسات بخشداری برگزار می شود.
گفتنی است، در حکم امام جمعه جدید بخش غلامان آمده است: ضمن قدردانی از مجاهدت‌های جناب حجت‌الاسلام آقای محمدحسن سلیمانی در دوره تصدی، از طرف رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) حجت‌الاسلام حسن نوباغی به‌عنوان امام جمعه بخش غلامان خراسان شمالی منصوب می‌شود.
در بخش دیگری از این حکم با بیان اهمیت و تقویت جایگاه نماز جمعه آمده است: بی‌شک دستیابی به این مهم با نصب العین قرار دادن تقوای الهی در کنار حفظ زی طلبگی و روحیه مردم‌داری میسور می‌شود و ان‌شاءالله طی این مسیر خطیر، با حمایت و هدایت نماینده معزز ولی فقیه در استان، در کنار بهره‌مندی از تجربه و اندوخته ارزشمند صاحب‌نظران، پیشکسوتان و روحانیت معظم، همیاری و همدلی جوانان مؤمن انقلابی، همراهی مردم شریف و همکاری دستگاه‌ها و نهادهای منطقه، قرین سربلندی و توفیق روزافزون خواهد بود.
گفتنی است، شهر غلامان مرکز یکی از بخش‌های شهرستان تازه‌تأسیس راز و جرگلان است که در 130 کیلومتری غرب بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی قرار دارد.
منطقه مرزی راز و جرگلان تا اسفند 91، بخشی در تابعیت شهرستان بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی بود که پس از ارتقای آن به شهرستانی مستقل به مرکزیت شهر راز، دو دهستان جرگلان و غلامان آن نیز به بخش ارتقا یافتند.
این شهرستان حدود 70 هزار نفر جمعیت دارد که بیشتر آنان را ترکمن‌های اهل سنت تشکیل می‌دهند که عمدتاً در بخش جرگلان سکونت دارند.
شهر راز، مرکز شهرستان راز و جرگلان در فاصله 110 کیلومتری بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی و 45 کیلومتری مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد.
بخش غلامان یکی از بخش‌های شهرستان راز و جرگلان بوده که 20 روستا و آبادی و بیش از 15 هزار نفر جمعیت دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45