مهر/استاندار کرمان در سفر یک روزه خود به شهرستان رفسنجان یک طرح کشاورزی و دو طرح عمران شهری را افتتاح و از چند واحد تولیدی و مجموعه تفریحی و مهمانشهر رفسنجان بازدید کرد.
چهارشنبه با حضور فدایی استاندار کرمان، انارکی‌ محمدی نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رفسنجان، مدیر و مدیرکل جهاد کشاورزی مشاورعالی‌ نماینده مردم رفسنجان در مجلس و جمعی از مسئولان شهرستانی‌ و استانی طرح آبیاری نوین در ۸۳ هکتار سطح زیر کشت پسته با اعتبار تقریبی ۱۰ میلیارد ریال در کبوترخان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
همچنین با حضور استاندار کرمان، ‌اولین میدان شهری گفتگو در استان افتتاح شد. این میدان شهری جنب بوستان بانوان به بهره برداری رسید. ‌برای اجرای این طرح ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
در ادامه، با حضور استاندار کرمان، معاون استاندار، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، فرماندار رفسنجان،رئیس و اعضای شورای‌شهر، شهردار و مسئولان استانی و شهرستانی فاز اول پردیس معین به بهره برداری رسید.
‌درمجموع این طرح ۶۵۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد که برای ایجاد فاز اول آن ۳۵۰ میلیون تومان صرف شده است.
فاز دوم این طرح نیز امروز کلنگ‌زنی شد.
استاندار کرمان در سفر به رفسنجان همچنین ‌از کارخانه تولید محصولات کاشی و سرامیک الماس کویر رفسنجان بازدید به عمل آمد. این کارخانه در زمینی به مساحت ۳۲۰ هزار متر مربع احداث شده است.
بازدید از تنها کارخانه تولید داروی جنوب‌شرق کشور در رفسنجان دیگر برنامه فدایی در رفسنجان بود.
‌این کارخانه که سال گذشته با حضور معاون وزیر بهداشت افتتاح شد در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع احداث شده است و انواع مختلف دارو را تولید می کند.
استاندار کرمان همچنین پیش از ظهر امروز از مجموعه عام المنفعه آگاه و مهمانشهر رفسنجان نیز بازدید کرد.
بیش از ۷۰ هزار نفر اتباع بیگانه در رفسنجان زندگی می‌کنند که حدود پنج هزار نفر در مهمانشهر رفسنجان و بقیه نیز در بخش های مختلف شهرستان زندگی می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00