ایرنا/مشاور امور بانوان وزیر کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای استان چهارمحال و بختیاری در حوزه گیاهان دارویی می توان شهرکرد را برای ثبت در یونسکو به عنوان شهر خلاق داروهای گیاهی معرفی کرد.
فریبا نظری‌پورکیایی روز چهارشنبه در نشست تخصصی با بانوان فرهیخته، مدیران و مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرایی استان افزود: هم اینک شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراکی‌ها و شهر اصفهان با عنوان شهر خلاق صنایع‌دستی در یونسکو به ثبت رسیده و امید است شهرکرد نیز بزودی بتواند این عنوان را کسب کند.
وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری از بانوان توانمند و پرتلاشی برخوردار است، تصریح کرد: فعال زنان در حوزه گیاهان دارویی می‌تواند علاوه بر کارآفرینی برای آنها بلکه زمینه فعالیت بیش از پیش آن‌ها را در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی را فراهم کند.
نظری‌پورکیایی همچنین از ابتکار این استان در ایجاد پارک سبز خلاقیت کودکان قدردانی و آن را الگویی در کشور دانست و افزود: پارک طبیعت «آلمون» ظرفیت بسیار خوبی است تا بتوان شهرکرد را بعنوان شهر دوستدار کودک در کشور معرفی کرد.
مشاور امور بانوان وزیر کشور با تاکید بر توسعه پارک‌های بانوان در کشور اظهار داشت: آمار افسردگی زنان بیشتر از مردان است و ضروری است تا برای خروج از افسردگی و ایجاد نشاط اجتماعی در بین زنان، پارک‌های ویژه بانوان راه‌اندازی شود.
نظری‌پورکیایی، ایجاد خانه‌های بوم‌گردی برای رونق کسب و کار زنان در مناطق روستایی، راه‌اندازی هیات اندیشه‌ورز، گسترش آموزش‌های اجتماعی به سطح خانواده و تقویت دانش و آگاهی زنان در حوزه کسب و کار و ایجاد واحدهای تولیدی را از برنامه‌های پیشنهادی در حوزه زنان برشمرد.
وی با ارزیابی مطلوب از وضعیت زنان چهارمحال و بختیاری و نگاه مثبت استاندار به انتصاب زنان توانمند در پست‌های مدیریتی، افزود: انتظار می رود با توصیه وزیر کشور به فرمانداران مبنی بر انتخاب بانوان در یکی از معاونت های خود شاهد حضور بیش از پیش زنان موفق در عرصه های سیاسی و اجتماعی این استان و کشور باشیم.
چهارمحال و بختیاری مهمترین رویشگاه گیاهان منحصربه فرد در کشور است و از یکهزار و ۶۵۰ گونه گیاهان شناسایی شده در کشور، تعداد قابل توجهی از آن در انحصار این استان قرار دارد.
چهارمحال و بختیاری از آنجا که مرتفع‌ترین استان ایران است و آب و هوایی کوهستانی دارد از نظر پوشش گیاهی و به دنبال آن داروهای گیاهی بسیار غنی است.
ویژگی های طبیعی و اقلیمی این استان، نوع خاک، بارش، دمای هوا و مکان جغرافیایی ارتفاعات، شرایطی را پدید آورده است که این استان را به مهمترین رویشگاه گیاهان دارویی در کشور تبدیل کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3