تسنیم/ مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: نخستین کاروان حجاج استان ساعت ۲ بامداد ۴ شهریورماه با پرواز شماره ۱۵۱۱ ایران ایر وارد فرودگاه بین المللی بیرجند می‌شود.
هادی سلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعزام زائران خراسان جنوبی به سرزمین وحی از طریق فرودگاه بیرجند از 25 الی 29 تیر ماه سال جاری انجام شد و در این مدت 2 هزار و 504 زائر در قالب 17 کاروان با انجام 10 پرواز برای انجام مناسک حج به عربستان منتقل شدند.
وی گفت: بازگشت حجاج از مدینه نیز از دوشنبه چهارم شهریورماه سال جاری آغاز شده و نخستین کاروان حجاج خراسان جنوبی ساعت 2 بامداد 4 شهریورماه با پرواز شماره 1511 ایران ایر وارد فرودگاه بین المللی بیرجند خواهند شد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی افزود: پروازهای برگشت حجاج تا نهم شهریورماه ادامه دارد.
سلامی بیان کرد: با همکاری تمام ارگان‎های دخیل در عملیات حج آماده پذیرش و میزبانی حجاج هستیم و تلاش خواهیم کرد رفاه هرچه بیشتر حجاج و مستقبلین در این ایام حاصل شود و پروازها با کمترین مشکل و تاخیر و با ایمنی کامل صورت گیرد و تمامی سعی‎مان این است که با به کارگیری تمام امکانات، سرعت روند ترخیص حجاج را افزایش دهیم و از زمان ایستایی آنها بکاهیم تا بتوانیم همانند پروازهای رفت در برگشت نیز پایان خوبی برای سفر معنوی حجاج رقم بزنیم.
وی تصریح کرد: جهت رفاه حال حجاج و مستقبلین عملیات بهسازی پارکینگ و مسیرهای دسترسی و همچنین افزایش دکل‌های روشنایی محوطه‌ها و معابر با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال در حال انجام است و تا قبل از آغاز عملیات بازگشت حجاج مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی افزود: اقدامات موثری برای رفاه حال مستقبلین در فرودگاه بیرجند صورت پذیرفته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7