فارس/از ساعات ابتدایی عصر امروز با افزایش یافتن میزان ابر در آسمان شهرستان ایذه بارش نخستین قطرات باران آغاز شد و این بارش‌ها رفته رفته شدت بیشتری به خود گرفت تا جایی که در بسیاری از مناطق شهرستان گزارش بارندگی اعلام شد.
با این وجود، وزش باد نسبتا شدید، بارش باران همراه با وقوع رعد و برق از پدیده های غالب آسمان این شهرستان است که در ساعاتی نیز باعث قطع برق برخی از محلات سطح شهر شد.
با توجه به اینکه کارشناسان وقوع این پدیده‌ها در این فصل از سال را ناشی از گرم شدن هوای کره زمین و تغییرات اقلیمی آن می‌دانند، وقوع رعد و برق در این موقع از سال می‌تواند منجر به خسارات جبران‌ناپذیر جانی و مالی شود و از این‌رو شهروندان باید از رفتن به مناطق مرتفع، اماکن روباز خارج از محدوده شهری و انجام اقدامات غیر ضروری بیرون از خانه و کوهنوردی تا مساعد شدن شرایط جوی خودداری کنند.
اهالی مناطق روستایی و در مجاورت فضاهای باز و صاعقه‌گیر نیز تا زمان مساعد شدن شرایط جوی از خروج از منازل خود پرهیز کنند و به منظور سلامت خود از رفتن به مناطق مرتفع به منظور چرای دام ها خودداری کنند.
در سال‌های گذشته نیز در چنین شرایطی چند تن از شهروندان این شهرستان به دلیل برخورد صاعقه جان خود را از دست دادند و با توجه به وجود سابقه در چنین شرایطی، شهروندان برای کاهش خطرات باید تمام اصول ایمنی مربوطه را رعایت کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335