ایرنا/جمعی از اهالی روستای "تملیه" بخش فیروزآباد سلسله با مراجعه به بخشداری نسبت به توقف عملیات آبخیزداری در این منطقه اعتراض کردند.
بخشدار فیروزآباد سلسه با تایید جابجایی در اعتبارات بخش آبخیزداری شهرستان سلسله گفت: اعتبارات ملی آبخیزداری بخش فیروزآباد جهت پیشگیری از حوادث ناشی از سیل باید تخصیص یابد.
حشمت نورعلی با انتقاد از جابجایی سهمیه اعتبار ملی آبخیزداری بخش فیروزآباد اظهارداشت: هیچ مدیر دستگاه اجرایی نمی تواند تخصیص اعتبار را بدون مجوز جابجا کند.
وی با اشاره به اینکه امسال مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار ملی جهت انجام طرح های آبخیزداری به شهرستان سلسله اختصاص یافته است، بیان کرد: سهم منطقه "تملیه" فیروزآباد از این مبلغ، بیش از ۲۰ میلیارد ریال بود که تخصیص نیافته است.
نورعلی اضافه کرد: چنانچه هر مدیری بخواهد بر اساس گرایش های طایفه ای و قومی نسبت به جابجایی اعتبارات اقدام نماید قطعا از سوی دستگاه های نظارتی، برخورد قانونی و لازم با وی بعمل خواهد آمد.
به گفته بخشدار فیروزآباد، روستای تملیه در آخرین بازدیدها و ارزیابی کارشناسان منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان جزو چهار محدوده پر خطر و سیلابی شهرستان است که به جهت شرایط ویژه منطقه و فرسایش خاک نیازمند اجرای طرح های آبخیزداری است و در این ارزیابی ها بیش از ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات ملی جهت اجرای طرح های آبخیزداری به این منطقه اختصاص یافته بود و اکنون منابع طبیعی قصد دارد آن را به منطقه ای دیگر اختصاص دهد.
شهرستان سلسله از دو بخش مرکزی و فیروزآباد تشکیل شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9