ایرنا/ محمد مقتومی اظهار داشت: سهم امسال شهرستان از طرح ویژه مسکن روستایی، ساخت یک هزار واحد مسکن و پرداخت ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات است و در این راستا و از اول تیرماه سالجاری تاکنون ۴۹۰ فقره از این تسهیلات ابلاغ شده است.
وی افزود: از ۴۹۰ فقره تسهیلات ابلاغی ۲۶۲ فقره به بانک های عامل معرفی شده و از این تعداد ۱۱۵ فقره منجر به امضا قرارداد و آغاز عملیات ساختمانی شده است.
مقتومی گفت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این تعداد واحد از محل اعتبارات ملی است.
وی اضافه کرد: توجه به بحث مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی از دیگر برنامه‌هایی است که در اولویت بنیاد قرار داشته و در روستاهای شهرستان در حال اجراست.
وی گفت: توجه به روستاها و عمران و آبادانی مناطق روستایی از وظایف بنیاد مسکن شهرستان بوده که در شهرستان مراغه با همکاری دستگاه‌های اجرایی و مجموعه دولت شاهد رشد و توسعه روز افزون آن‌ها هستیم.
شهرستان مراغه از ۲ بخش مرکزی و سراجو تشکیل شده و دارای ۱۷۳ روستا شامل ۷۴ روستا در بخش مرکزی و ۹۹ روستا در بخش سراجو است.
این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf