تسنیم/ عبدالله باقریان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره پرداخت تسهیلات به خسارت‌دیدگان از سیل در استان اظهار داشت: تاکنون بیش از 15 میلیارد تومان تسهیلات برای بازسازی و ساخت منازل مسکونی آسیب‌دیده از سیل در گلستان پرداخت شده است.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان گلستان گفت: 9 بانک استان گلستان تعهد کردند که حدود 84 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای احداث، تعمیر و معیشت مردم آسیب‌دیده از سیل در اختیار مردم قرار دهند.
وی افزود: بنیاد مسکن بیش از 21 هزار مسکن در استان را خسارت‌زده اعلام کرده که از این تعداد بیش از 19 هزار مسکن آسیب‌دیده به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و 80 درصد از این تعداد، انعقاد قرارداد توسط بانک‌های عامل انجام شده است و مبالغ به حساب افراد در حال واریز است که حدود 15 میلیارد تومان از این میزان به حساب آسیب‌دیدگان واریز شده است.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان گلستان تصریح کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه است و بانک‌های عامل با نرخ کارمزدی 4 درصد پرداخت می‌کنند و قراردادها با سهل‌ترین روش ممکن با ضمانت‌های زنجیره‌ای با 2 سال تنفس مالی و در 15 سال بازپرداخت می‌شود.
باقریان گفت: مردم نگران بازپرداخت تسهیلات نباشند و بانک‌های عامل استان برای 20 درصد باقی‌مانده متقاضیان نیز آماده ارائه خدمات هستند.