تسنیم/رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان تا پایان هفته تداوم دارد.
علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های عددی وزش بادهای شدید 120 روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهنک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان تا پایان هفته تداوم دارد.
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی این شرایط نامطلوب جوی پیش‌بینی می‌شود کاهش کیفیت هوا و شعاع دید افقی را در منطقه داشته باشیم که اختلال در تردد جاده‌ای را در پی خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه گرد و غبار ناشی از این بادها با شدت کمتر نوار شرقی و مرز غربی استان را متاثر می‌کند، اضافه کرد: توصیه می‌شود هنگام وزش طوفان و گرد و خاک مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر از جمله بیماران، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و در صورت ضرورت حتماً از ماسک استفاده کنند.
ملاشاهی با اشاره به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر مترمکعب است، ادامه داد: بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل صبح امروز به 2332 میکروگرم بر مترمکعب معادل حدود 16 برابر حد مجاز رسیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c