ایرنا/رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: کار برداشت محصول خرما از سطح بیش از ۶ هزار هکتار نخلستان‌های این شهرستان شروع شد.
علی شریعتمداری با بیان اینکه ایرانشهر با ۹ هزار هکتار نخلستان یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان است افزود: از این سطح ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار بارور و بقیه غیربارور است.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ رقم خرما در ایرانشهر تولید می‌شود، بیان کرد: ربی، مضافتی، سنگ شکن، هلیله و زاهدی از معروف‌ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.
رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه‌ها خریداری و به نام شهرستان‌های دیگر بسته بندی و عرضه شود.
وی اظهار داشت: ایرانشهر دارای ۶ سردخانه با ظرفیت بیش از ۱۲ هزار تن است که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر عرضه می‌شود.
شریعتمداری گفت: هم اینک بیش از سه هزار نفر در این شهرستان مشغول برداشت محصول خرما هستند که با راه اندازی صنایع فرآوری و بسته‌بندی می‌توان علاوه بر فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد جویای کار، رونق اقتصادی در منطقه را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: برداشت خرما در ایرانشهر از نیمه مرداد ماه آغاز می شود و تا اواخر مهر ادامه دارد.
رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی ایرانشهر پیش بینی کرد؛ تا پایان فصل برداشت بیش از ۵۰ هزار تن خرما از نخلستان‌های ایرانشهر برداشت و روانه بازار مصرف شود.
ایرانشهر با ۳۰ هزارهکتار زمین زراعی و باغی و ۱۷ هزار بهره‌بردار در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c