ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه دالاهو به لحاظ میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از جایگاه کم نظیری برخوردار است، گفت: جشنواره میوه های بهشتی در راستای برندسازی گردشگری ریجاب به عنوان یکی از مناطق گردشگری این شهرستان برگزار می شود.
امید قادری روز شنبه در جلسه نشست هماهنگی برگزاری جشنواره میوه های بهشتی کرمانشاه در فرمانداری دالاهو اظهار داشت: تشکیل پرونده ثبت ملی تنبور دالاهو در دستور کار قرار گرفته است و به صورت مشروط ثبت شده است که یک سال فرصت داریم تا اقداماتی همچون ساخت المان ها، برپایی جشنواره ها و سایر موارد انجام شود تا این اتفاق نهایی شود.
وی به استانداردسازی چاقوی کرند به عنوان یکی از برندهای صنایع دستی استان اشاره کرد و با بیان اینکه این مورد در دست اقدام است، گفت: اگر شهرستان دالاهو بتواند زمین مورد نیاز را تهیه کند بازارچه دائمی برای صنعتگران شهرستان احداث می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه دالاهو به‌ لحاظ جاذبه های گردشگری از ظرفیت بی نظیری برخوردار است که باید به جایگاه اصلی خود باز گردد، افزود: محور گردشگری غرب استان را در کنار محور تاریخی ساسانی طراحی کرده ایم و باید رویدادهای ملی و محلی برگزار کنیم که برای رویداد جهانی ۲۰۲۰ آماده شویم و جشنواره میوه های بهشتی ریجاب نیز در همین راستا است.
قادری تاکید کرد که می خواهیم این رویداد به عنوان بخشی از تقویم سالانه هر سال برگزار شود.
وی اظهار داشت: رویدادسازی در توسعه گردشگری و برند سازی از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
او با اشاره به در پیش بودن هفته دولت، گفت: دراین هفته ۲ پروژه شامل هتل آبشار ریجاب و اولین بوم گردی شهرستان در دالاهو افتتاح می شود.
ریجاب از توابع شهرستان دالاهو در ۱۰۰ کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.
دالاهو در غرب کرمانشاه با بیش از ۳۶ هزار تن جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری مرکز استان واقع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :