تسنیم/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کیفیت آب شرب روستایی در اولویت قرار دارد گفت: تمام منابع آب روستایی در استان به طور کامل سالم هستند.
فرامرز شوهانی اظهار داشت: کیفیت آب شرب روستاها در اولویت قرار دارد که در این راستا 367 دستگاه کلرزنی گازی و شناور جهت گندزدایی آب شرب تعبیه شده و 332 روستا به صورت دستی کلرزنی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تمام منابع آب روستایی استان کرمانشاه به طور کامل سالم هستند عنوان کرد: کلرزنی برای این منظور است که در طول مسیر آلودگی ثانویه‌ای رخ دهد از طریق کلر حذف شود یا نشان می‌دهد آب آلودگی دارد و به سرعت نسبت به رفع آن اقدام می‌شود.
شوهانی گفت: در برخی از منابع مازاد آب وجود دارد اما نمی‌توان در نقاط دیگر استفاده کرد اما در مجموع در استان 50 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم که البته رقم بالایی نیست و با 19 حلقه چاه تأمین می‌شود.
وی با بیان اینکه میزان آب‌بها در بخش روستایی معادل 50 درصد آب‌بهای نزدیک‌ترین شهر به روستا است عنوان کرد: مشترکان بخش روستایی اعم از مشترکان خانگی و نهادهای نظامی در مجموع 9 میلیارد تومان به این شرکت بدهکار هستند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه میزان هدررفت آب در سال 97 به 33 درصد رسید گفت: این هدررفت مربوط به انشعاب غیرمجاز، شکستگی لوله و نشت آب و آبرسانی سیار است و براساس برنامه‌ریزی‌ها سالانه 0.5 درصد کاهش می‌یابد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید : 
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام : 
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :