فارس/مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: امسال در ماه‌های محرم و صفر 15 نفر از طلاب استان زنجان در 40 روستا با تبلیغ و تبیین حراست از منابع طبیعی رسالت تبلیغی خود را انجام خواهند داد.
حجت‌الاسلام سید مجتبی حسینی ظهر امروز در کارگاه آموزشی سفیران انفال در آستانه آغاز ماه‌های تبلیغی محرم و صفر سفیران انفال را منادیان فرهنگ و حفاظت از معنویت برشمرد و اظهار کرد: اعزام سفیران انفال برای فرهنگ‌سازی حراست از منابع طبیعی نیازی ضروری است.
مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: به همین منظور امسال در ماه‌های محرم و صفر 15 نفر از طلاب استان زنجان در 40 روستای زیر پوشش این طرح با تبلیغ و تبیین حراست از منابع طبیعی رسالت تبلیغی خود را انجام خواهند داد.
وی افزود: حفاظت از آب، خاک، و جنگل از جمله وظایف این سفیران است.
حسینی در ادامه به قطع بی‌رویه درختان و آتش‌سوزی در مراتع و اراضی ملی اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تخریب منابع الهی نباید از ظرفیت سفیران انفال غافل شد.
مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خاطر نشان کرد: سفیران انفال با اعزام به روستاهای استان با فرهنگ‌سازی و تبیین مسائل انفال می‌توانند گامی بزرگ در اجرایی شدن بیانات مقام معظم رهبری بردارند.
مدیرکل اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان نیز در این جلسه به معضل قاچاق چوب اشاره کرد و گفت: این مسئله که بیشتر در منطقه طارم و حاشیه رودخانه‌ها اتفاق می،افتد یکی از عوامل تخریب منابع طبیعی و جنگل‌ها به شمار می‌رود.
خلیل آقاجانلو به نقش سفیران انفال در کاهش آمار قاچاق چوب‌ جنگلی و حتی کاهش آمار آتش‌سوزی‌ها در اراضی ملی اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر موضوع حفاظت از منابع ملی و طبیعی در اولویت کاری مسؤولان کشوری قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: امسال از محل صندوق توسعه ملی برای منابع طبیعی استان زنجان 23 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
آقاجانلو خاطر نشان کرد: افزایش اعتبارات استانی هم نشان از توجه بیش از پیش به موضوع حراست و حفاظت از منابع طبیعی دارد.
مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با تاکید به استفاده از ظرفیت جوامع محلی خاطر نشان کرد: با بررسی و تحلیل برنامه‌های سفیران انفال که در سال‌های گذشته اجرا شده و ارزیابی آن می‌توان برنامه سال‌های آتی را کیفی‌تر برگزار کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd