ایرنا/رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشت‌آزادگان مرگ‌ومیر ماهی‌ها در آبگیری‌های این شهرستان را رد کرد، این در حالیست که فعالان محیط زیست در روزهای اخیر با انتشار تصاویری از مرگ تعداد زیادی ماهی در این شهرستان خبر داده اند.
یک فعال محیط زیست روز یکشنبه بیان کرد: مرگ و میر ماهی ها در منطقه سناف (کانال زهکشی) در حوزه دشت آزادگان و جنوب شرقی هورالعظیم به دلیل سم ریزی صیادان غیرمجاز و یا صید با الکتروشوکر بوده است.
ناصر عبیات افزود: برخی صیادان متخلف برای ماهیگیری از سموم شیمیایی استفاده می کنند که این مساله باعث مرگ همه موجودات زنده در آبگیرها و تالاب می شود؛ از سوی دیگر این سم ریزی برای مصرف کنندگان ماهی و حتی خود صیادان نیز خطرناک و مضر است و منجر به بیماری و حتی مرگ می شود.
وی با اشاره به آثار سوء صید با سم و برق بر محیط زیست و سلامت مصرف کنندگان، خواستار ورود روحانیان و مراجع برای راهنمایی مردم و جلوگیری از ادامه این روش صید شد.
به گفته وی پیش از این در دوره های آموزشی جوامع محلی سم و برق به عنوان صیدهای غیرمجاز معرفی شده و صیادان بومی به ندرت از این روش استفاده می کنند، اما صیادان غیربومی همچنان این روش ها را ادامه می دهند.
وی گفت: برخورد با صیادان غیرمجاز و تخلف در صید باید از سوی سازمان محیط زیست و یگان حفاظت این سازمان انجام گیرد، این در حالیست که هنوز شاهد فعالیت غیرمجاز این صیادان در منطقه و تخریب محیط زیست و مرگ و میر ماهی ها هستیم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335