تسنیم/مدیرکل زندان‌های استان بوشهر گفت: ۳۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد مالی استان بوشهر در دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم امسال مشمول عفو یا تخفیف مدت زمان محکومیت و از زندان آزاد می‌شوند.
سید قاسم طباطبایی‌ مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان امسال مردم خیر و نیکوکار استان بوشهر 7 میلیارد ریال کمک کردند اظهار داشت: در این ایام پربرکت 45 زندانی جرایم غیرعمد مالی از زندان‌های استان بوشهر آزاد شدند.
وی، از تخفیف و عفو زندانیان خبر داد و بیان کرد: در دهه فجر سال قبل 1200 زندانی استان بوشهر مشمول عفو یا تخفیف مدت زمان محکومیت و 700 نفر از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.
مدیرکل زندان‌های استان بوشهر از آزادی زندانیان در دهه امامت و ولایت خبر داد و خاطر نشان کرد: 300 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد مالی استان بوشهر در دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم امسال مشمول عفو یا تخفیف مدت زمان محکومیت و یا از زندان آزاد می‌شوند.
طباطبایی‌مهر بیشترین جمعیت کیفری زندانیان استان را مربوط به جرایم سرقت خرد دانست و تصریح کرد:در زندان‌های استان بوشهر 125 نفر زندانی جرایم مالی غیرعمد است که 53 زندانی مربوط به مهریه و نفقه و 72 نفر زندانی جرایم مالی غیرعمد چک و تصادف هستند.
وی از کاهش 5 درصدی ورودی به زندان‌های استان بوشهردر 4 ماه نخست امسال خبر داد و بیان کرد:کاهش جمعیت زندانیان کیفری یکی از مهمترین اقدامات پیشگیری از وقوع جرم مجموعه قوه قضاییه و اداره زندان‌ها است.
مدیرکل زندان‌های استان بوشهر یکی از راهکارهای کاهش جمعیت کیفری زندان را اجرای دستبند و پابند الکترونیکی دانست و افزود: برای تحقق این مهم بستر آن در زندان استان بوشهر فراهم و نیاز به اعتبارات و تجهیزات لازم است.
طباطبایی‌مهر با بیان اینکه یک سوم زندانیان مرکزی بوشهر مربوط به جنوب استان است گفت: جرایم در جنوب استان بوشهر به سبب وجود قوم‌ها و فرهنگ‌های مختلف به ویژه در شهرستان‌های عسلویه، کنگان و جم بیشتر است که نیاز به ساخت یک بازداشتگاه است.
وی با تاکید بر همکاری اداره کل مسکن و شهرسازی برای تعیین زمین در ساخت بازداشتگاه در جنوب استان بوشهر تصریح کرد: اجرای این طرح نه تنها سبب کاهش اطاله دادرسی متهمان می‌شود بلکه کاهش آسیب‌‌ها برای خانواده‌های متهمان در پی دارد.
مدیرکل زندان‌های استان بوشهر اجرای طرح خوداشتغال خانواده زندانیان را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: سال قبل 87 همسر زندانی با دریافت تسهیلات بانکی کم بهره طرح خوداشتغالی و کارآفرینی اجرا کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22