ایرنا/به منظور مشارکت در تامین زیر ساخت لازم در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ستاد اربعین به همت شهرداری آبادان تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد.
شهردار آبادان روز یکشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین شهرداری این شهر گفت: با توجه به ضرورت آمادگی برای استقبال هرچه بهتر از زائران حسینی، شهرداری آبادان با بسیج امکانات در تلاش برای حفظ آمادگی به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران می باشد.
حسین حمیدپور افزود: همایش اربعین یک موضوع کاملا اعتقادی است و مدیران شهرداری آبادان امسال نیز همچون سالهای گذشته بدون چشم داشت مالی در این حرکت معنوی و خودجوش شرکت می کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به حذف روادید سفر به عراق پیش بینی می شود اربعین امسال شاهد افزایش چشمگیر زائران در مرز شلمچه باشیم که به این منظور و در راستای خدمت رسانی مطلوب لازم است از حیث امکانات، پشتیبانی و ایجاد زیرساخت های ظرفیت های بیشتری در این گذرگاه مرزی پیش بینی و آماده شود.
شهردار آبادان گفت: زمان زیادی تا اربعین باقی نمانده است و شهرداری آبادان در کنار شهرداری‌های سایر شهرها و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش است تا در فرصت باقیمانده نسبت به آماده سازی و بسیج امکانات به منظور خدمت به زائران امام حسین علیه السلام اقدام کند.
حمیدپور افزود: ستاد اربعین شهرداری آبادان نسبت به مکان یابی پارکینگ زائران ، تامین اتوبوس برای جابجایی زائران ، تعریف کریدورهای ارتباطی از آبادان تا مرز شلمچه، برنامه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی همچنین برپایی موکب و زائرسرا برای میزبانی و نیز تسطیح و آماده سازی قطعه آبادان وارد عمل شده است.
وی تصریح کرد: شهرداری آبادان در اربعین امسال ۱۰ دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران و ۲ دستگاه خودرو آتش نشان در مرز شلمچه مستقر می‌کند.
اربعین پارسال بیش از ۱۰۰ هزار زائر اربعین از میدان مقاومت خرمشهر تا مرز شلمچه جابجا شدند که پیش بینی می شود امسال به ۲ برابر افزایش یابد.
حمیدپور اظهار داشت: امسال ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۱۵ حمام نیز از سوی شهرداری آبادان در مرز شلمچه برپا می‌شود. ضمن اینکه تعدادی از نیروهای خدماتی این شهرداری نیز در ایام اربعین در مرز شلمچه مستقر می‌شوند.
پنج استان و هشت شهرستان به عنوان ستادهای معین در اربعین امسال ، خرمشهر را برای میزبانی زایران اربعین حسینی یاری می کنند.
پیش بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۴۰۰ موکب در مرز شلمچه مستقر شوند که طبق برنامه ریزی انجام شده ۱۲۰ موکب از شهرستان خرمشهر، ۱۲۰ موکب از شهرستان آبادان و ۱۶۰ موکب از استان ها و شهرستان های معین در شلمچه خواهند بود.
در اربعین پارسال ۴۵۰ موکب مردمی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در گذرگاه شلمچه به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمت رسانی کردند.
پارسال بیش از ۵۳۵ هزار زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ زائر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زائر خارجی بودند.
شلمچه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز مهمترین گذرگاه مرزی خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
به گزارش ایرنا بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.
حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335