تهران نیوز/ رئیس پلیس راه کشور در خصوص تصمیم جدی پلیس برای جلوگیری از تردد پراید در جاده‌ها گفت: شماره گذاری سواری پراید در سال ۹۹ متوقف خواهد شد، زیرا آمار‌ها نشان می‌دهد که سهم دخالت این وسیله در سوانح منجر به مرگ بسیار بالاست .
جلوگیری از تردد پراید در جاده‌ها
سردار حسینی اظهارداشت: در هر تصادفی این سواری غیر ایمن دیده می‌شود و یک بار برای همیشه باید تعیین تکلیف شود و خودروی ایمن‌تر که بتواند جان سرنشینان را در وقوع حادثه در امان نگهدارد جایگزین آن شود.
رئیس پلیس راه کشور یادآورشد: موضوع پیشگیری از سوانح از موارد مهمی است که در کنار کاهش صدمات و تلفات جانی برای ما در اولویت است و یک بار برای همیشه باید تعیین تکلیف شود و نگذاریم خوددرو‌های غیر استاندارد و نا ایمن در جاده‌ها تردد کنند.
عزم پلیس جدی است
حسینی در پاسخ به این سوال که سال‌های گذشته نیز موضوع جلوگیری از پلاک گذاری خودروی پراید مطرح شد، اما به نتیجه نرسید گفت: پلیس در این فرآیند یک عضو است، اما عزمش جدی است هر چند به تنهایی نمی‌تواند بسیاری از اتفاقات را رقم بزند لذا انتظاری که داریم این است برای نجات جان انسان‌هایی که بسادگی در سوانح جان می‌بازند باید همه دستگاه‌ها این عزم و ارده جدی را داشته باشند تا از تردد خودرو‌های غیر ایمن درجاده‌ها جلوگیری شود.
پرحادثه‌ترین استان‌ها
وی در خصوص استان‌های پر حادثه اظهارداشت: بیشترین سوانح جاده‌ای در استان‌های فارس، کرمان، خراسان رخ می‌دهد که تلفات آن‌ها نیز بالاست و در ماه‌های مرداد و شهریور هم برای ما مهم است و از استان‌هایی که بیشترین تصادف و تلفات را دارند در این ماه باید از حداکثر توان خود برای کنترل محور‌ها استفاده کنند و سایر دستگاه‌ها نیز شرایط آماده باش را برای خود قائل شوند و با یک اقدام نظارتی و کنترلی پررنگ‌تر در صحنه باشند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913