ایرنا/روز یکشنبه بیست و هفتم مردادماه امسال، خبری مبنی بر اعلام جرم دادستانی چهارمحال و بختیاری علیه رئیس سابق سازمان خصوصی سازی در فضای رسانه ای کشور منتشر و سبب شد موضوع واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان چهارمحال و بختیاری بار دیگر در سطح استان خبرساز شود.
رسانه های چهارمحال و بختیاری از ابتدای امسال به صورت جدی پیگیر مساله واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان چهارمحال و بختیاری شدند و هر از چند گاهی نقدی بر این واگذاری ها می نوشتند.
ابتدا دادستان مرکز چهارمحال و بختیاری ۲۵ خردادماه امسال از ورود مدعی العموم به نحوه واگذاری این مجتمع صنعتی به بخش خصوصی خبر داده بود.
عادل آذر ، رئیس دیوان محاسبات کشور نیز در دهم مردادماه امسال در شورای اداری و اقتصاد مقاومتی به پرونده تخلف کشتارگاه صنعتی جونقان در استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: در ارزیابی‌های اولیه، وجود اختلاف قیمت مشهود است و دستور رسیدگی دقیق‌تر به این پرونده داده شده است.
در این هفته نیز دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: دادستانی این استان با هدف حفظ حقوق عامه علیه رئیس سابق سازمان خصوصی سازی کشور و سایر افراد مؤثر در واگذاری مجتمع کشتارگاه صنعتی جونقان اعلام جرم کرده است.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، عبدالرضا علیمحمدی در گفت و گو با رسانه ها تاکید کرد: دادستانی چهارمحال و بختیاری اعلام جرم علیه این افراد را به اتهام تضییع اموال بیت المال دانسته است.
وی افزود: همچنین براساس ضوابط، سایر اقدامات قانونی در راستای ابطال قرارداد واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان چهارمحال و بختیاری آغاز شده و در حال انجام است.
کشتارگاه صنعتی جونقان چهارمحال و بختیاری یکی از بزرگترین کشتارگاه های کشور در منطقه غرب است که از سال ۷۸ فعالیت خود را در این استان آغاز کرد.
در آن سالها پیش بینی می شد که تمامی دام های منطقه زاگرس مرکزی برای کشتار و ذبح به این کشتارگاه ورود پیدا کند اما در نهایت به دلیل هزینه بر بودن و افزایش کرایه های حمل و نقل ، ارسال دام برای ذبح از استانهای زاگرس مرکزی با استقبال گسترده همراه نشد.
در آن سالها اعلام شد که " کشتارگاه جونقان دومین کشتارگاه صنعتی کشوراست که عملیات اجرایی آن با ۲۱۰ هکتار مساحت از سال ۷۸ آغاز شد و در سال ۸۱ با ۳۰ میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید".
کشتارگاه صنعتی جونقان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار، ظرفیت کشتار ۲ هزار رأس دام سبک و ۲۰۰ رأس دام سنگین یکی از واحدهای تولیدی چهارمحال و بختیاری است که از سال گذشته قرار بود ب بخش خصوصی واگذار شود.
خرداد امسال‌ نیز دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری با اشاره به ورود مدعی‌العموم به موضوع روند واگذاری کشتارگاه صنعتی جونقان از احتمال بروز تخلف در این موضوع خبر داده بود.
جونقان از توابع شهرستان فارسان در ۵۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3