آخرین خبر/محمد مهران امینی فرد در نشت خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان استانی پهناور است و در 3شهرستان ایرانشهر، زاهدان و زابل حوزه مدیریتی دارد دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از 20 شهرستان استان 10 شهرستان را با جمعیتی حدود یک میلیون 200 هزار نفر تحت پوشش قرار داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: در حال حاضر حوزه بهداشت دانشگاه علوم علوم‌پزشکی ایرانشهر با 129 مرکز خدمات جامع سلامت، 508 خانه بهداشت، پنج پایگاه مراقبت مرزی، 31 پایگاه سلامت، 21 تسهیلات زایمانی و 457 پزشک و دندانپزشک خدمات پیشگیری و بهداشتی را به شهروندان ارائه می‌دهد.
وی ساخت 400 مرکز جامعه سلامت، پایگاه بهداشتی و خانه بهداشت مصوب در آینده را از برنامه‌های مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد و افزود: اهمیت خانه‌های بهداشت در رابطه با کنترل بیماری ها، واکسیناسیون و مراقبت از مادران باردار بسیار زیاد است به همین دلیل باید خانه‌های بهداشت در این حوزه ارتقا پیدا کند.
امینی فرد عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به نوعی مرز دار سلامت در استان به شمار می‌رود چراکه این دانشگاه حدود 600کیلومتر مرز آبی و خاکی با کشورهای پاکستان و کشورهای حوزه سواحل مکران دارد.
وی ادامه داد: این دانشگاه از ورود بیماری‌ها از سمت کشور پاکستان جلوگیری می‌کند با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های جدی حوزه سلامت در کل کشور کنترل انتقال بیماری‌های واگیردار از کشورهای دیگر به سطح کشور است این دانشگاه در کنترل بیماری‌های واگیر مانند تب کریمه کنگو، مالاریا، سیل، ایدز و ... تاکنون توانسته بسیار موفق عمل کند و در این زمینه گام‌های مثبت و خوبی بردارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c