فارس/ رئیس شورای شهر شیراز جلسه شورا را به نشانه اعتراض ترک کرد.
روز چهارشنبه هفته گذشته در جلسه علنی شورای شهر شیراز دوفوریت برگزاری جلسه روز دوشنبه ۲۸ مرداد برای انتخاب رئیس شورا به تصویب رسید.
احمدرضا دستغیب که معتقد است تا حضور عضو جایگزین حاجتی در شورا باید از برگزاری انتخابات خودداری کرد، از امضای نامه دعوت از اعضا برای تشکیل جلسه امروز خودداری کرد، اما اعضای شورا که به دنبال برکناری دستغیب از ریاست شورا بودند، با امضای ابراهیم صبوری به‌عنوان نائب‌رئیس شورا درخواست برگزاری جلسه را به فرمانداری اعلام و صبح امروز نیز جلسه را برگزار کردند.
دستغیب می‌گوید برگزاری این جلسه از انجا که بدون تأیید رئیس شورا بوده است، غیرقانونی است و فرماندار شیراز هم در پاسخ به نامه دستغیب که جلسه امروز را غیرقانونی دانسته بود، با دو ایراد که یک علت دوفوریت چیست و دوم اینکه زمانی که رئیس شورا در جلسه حضور دارد و غائب نیست نامه‌های شورا باید با امضای رئیس به فرمانداری ارسال شود.
قابل ذکر است که رئیس شورا در جلسه علنی چهارشنبه حضور داشته، اما از امضا نامه امتناع کرده است. موضوعی که کهندل سرپرست امور شهری و شورا‌های استانداری فارس نیز که در جلسه صبح امروز حضور داشت و به آن تأکید کرد و خاطرنشان شد: وقتی عضوی در شورا حضور دارد، اما از امضا امتناع می‌کند به منزله غیبت او محسوب می‌شود و امضا نائب رئیس مشکل قانونی ندارد.
احمد رضا دستغیب که چهارشنبه گذشته اعلام کرده بود جلسه دو فوریتی شورا هفته آینده روز دوشنبه برگزار خواهد شد، صبح امروز در جلسه حاضر شد، اما با بیان اینکه جلسه صلاحیت قانونی ندارد با حالت قهر پایان جلسه را اعلام و صحن را ترک کرد.
دستغیب پیش از ترک صحن علنی خطاب به خبرنگاران گفت: من مجری قانون هستم و تابع پدرخوانده‌ها و مادر خوانده‌ها نیستم.
نوذر امامی با بیان اینکه از رفتار دستغیب در صحن علنی شورا و عکس العمل فرماندار نسبت به پارلمان محلی شیراز از مردم عذرخواهی می‌کنم، گفت: تمام مکاتبات رسمی شورا باید به امضا رئیس شورا برسد، اما هیچ جای قانون ننوشته که باید در کار شورا دخالت شود، نامه برگزاری جلسه امروز با امضای نائب رئیس شورا به فرمانداری رسیده است و هیچ خدشه‌ای بر جلسه امروز شورا نیست و جلسه کاملا قانونی است.
جلسه علنی شورا با وجود ترک دستغیب، اما همچنان ادامه دارد و انتخابات نیز در حال برگزاری است.
جلسه انتخاب هیئت رئیسه و رئیس شورا باید تا چهارشنبه این هفته برگزار می‌شد، اما به دلیل غیبت دو عضو شورا با تصویب طرح دوفوریت جلسه امروز یعنی دوشنبه ۲۸ مرداد برگزار شد.
پیش از این گمانه‌زنی‌ها از انتخاب سید عبدالرزاق موسوی برای ریاست شورا در سال سوم خبر می‌داد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913