ایرنا/ مازیار غلامی عصر دوشنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار توده هوای پایدار تا اواخر هفته در منطقه است و بر این اساس طی این مدت آسمانی غالبا آفتابی، همراه با ماندگاری و تقویت هوای گرم پیش بینی می شود.
وی خاطر نشان کرد: گاهی با تقویت ناپایداری های موقتی، افزایش ابر، وزش باد و احتمال بارش خفیف و پراکنده دور از انتظار نیست.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر وزش باد عنوان و برای فردا (سه شنبه) نیز صاف تا قسمتی ابری، احتمال مه صبحگاهی ، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را مربوط به لاهیجان و منجیل با ۳۵ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردا را مربوط به ماسوله و دیلمان با ۱۶ درجه سلسیوس عنوان کرد.
وی همچنین بیشینه دمای رشت طی امروز را ۳۲ درجه سلسیوس و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۰ درجه پیش بینی کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان در توضیح وضعیت دریا طی امروز گفت: ارتفاع موج بین ۱ / ۰ تا ۵ / ۰ متر، دمای آب ۲۸ درجه سلسیوس و برای شنا مناسب است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0