ایسنا/ حجت الاسلام محمدهاشم مرادی با بیان اینکه پخت طعام روز عید غدیرخم با این گستردگی برای اولین بار در سراسر استان مرکزی برگزار می‌شود، تاکید کرد: باتوجه به اینکه در روز عید غدیرخم بر روزه گرفتن و اطعام سفارش شده است بنابراین هیچ محدودیتی در پذیرایی از مردم در روز عید غدیرخم نداریم .
وی با اشاره به اینکه بنیاد غدیر در 28 کشور دارای نمایندگی است بر لزوم اهمیت و جایگاه ارزشمند واقعه غدیر تاکید کرد و گفت: امیرالمومنین(ع) کاری کرده است که امروز تمام مردم کشورهای مختلف در منطقه باوجود اینکه اکثریت از اهل تسنن هستند، عشق به امیرالمومنین(ع) و اهل بیت(ع) را در دل دارند .
مشاور نماینده ولی فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی با بیان اینکه ستاد مردمی را با همکاری موکب‌های اربعین و ستادهایی که در زمان سیل فعالیت می‌کردند تشکیل دادیم، گفت: ستاد مناسبت‌ها و ضرورت‌ها در مرحله تدوین قرار دارد و در این زمینه اولین استان بشمار می‌آییم که مقدمه فعالیت آن در دهه ولایت و عید غدیرخم است .
وی با اشاره به اینکه 200 دیگ غذا در پارک ملت مستقر می شود و فردا تعداد 50 هزار غذا طبخ می‌شود، اظهارکرد: در روز عید غدیرخم به تمامی موسسات خیریه، مرکز سالمندان و زندان‌ها و ... اطعام داده خواهد شد .
مشاور نماینده ولی فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی اظهار کرد: در مساجد 35 نقطه از شهر اراک با محوریت اطعام به فقرا و نیازمندان و با مرکزیت مناطق حاشیه‌ای شهر، مردم در ظهر عیدغیدیرخم مهمان سفره امیرالمومنین(ع)هستند.
وی همچنین گفت: قبل از عید غدیرخم 500 نفر از هنرمندان کشور توسط سپاه روح‌الله(ره) به مدت سه روز در رابطه با واقعه غدیر آموزش دیدند .
وی با اشاره به تصور بعضی از افراد مبنی بر اینکه دین اسلام دین سوگواری است، خاطرنشان کرد: این تصور درستی نیست چراکه از تاریخ 10 ذی‌الحجه تا پایان ماه ذی‌الحجه اعیاد و مناسبت‌های بزرگی وجود دارد که تاکید بر برپایی جشن و شادی شده است .
حجت الاسلام مرادی با اشاره به برپایی نمایشگاه فرهنگی در پارک ملت شهر اراک، گفت: نمایشگاه غدیر دارای 60 غرفه است که در روز عید غدیرخم آماده بازدید علاقه‌مندان است .
وی با اشاره به اینکه اجداد مقام معظم رهبری در شهرستان‌های تفرش و خامنه هستند، گفت: باتوجه به اینکه روز عیدغدیر روز اخوت و پیمان بستن برادری است، برای اولین بار در روز عید غدیرخم عقد اخوت بین خامنه و تفرش بسته خواهد شد .
مشاور نماینده ولی فقیه در بنیاد غدیر استان مرکزی همچنین گفت: مراسم یادواره شهدای سادات را در روستای ابراهیم آباد در عصر روز عیدغدیرخم خواهیم داشت .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f