فارس/ مسعود آقازیارتی در گفت‌وگویی اظهار کرد: رانندگان خودروهای عبوری با سامانه 125 تماس گرفتند و از یک حادثه رانندگی خبر دادند که بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان بی‌درنگ تیم امداد و نجات ایستگاه شماره 2 از کوی صنعتی را به محل حادثه در محور اراک – خمین، بعد از روستای کودزر روانه کرد.
وی بیان داشت: یک دستگاه خودروی سواری پژو 206 که از سمت خمین به اراک در حرکت بود به علت نامعلومی از جاده اصلی منحرف و به‌شدت با تیر چراغ برق کنار جاده برخورد کرده بود.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک با اشاره به اینکه شدت این برخورد به حدی بود که تیر چراغ برق شکسته شده و بر روی خودرو افتاده بود، افزود: آتش‌نشانان بلافاصله اقدام به ایمن‌سازی محل حادثه کرده و عملیات امداد و نجات و رهاسازی افراد گرفتار در این خودرو را آغاز کردند.
آقازیارتی ادامه داد: نجاتگران 125 با استفاده از ست هیدرولیک امداد و نجات، قسمتی از اتاقک خودرو رو برش داده و راننده را که یک خانم جوان بود به همراه مادر وی که در قسمت صندلی عقب بود از داخل اتاقک خودرو خارج کردند.
وی تصریح کرد: سرنشین دیگر این خودرو که پدر خانواده بود در زمان برخورد خودرو با تیر چراغ برق به بیرون پرتاب شده بود و در زیر تیر چراغ برق گیر کرده بود که آتش‌نشانان وی را نیز رهاسازی کردند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی اراک خاطرنشان کرد: متأسفانه مرگ این راننده جوان و پدر وی توسط عوامل پزشکی حاضر در محل تأیید شد اما خوشبختانه سرنشین دیگر این خودرو که مادر خانواده بود از مرگ نجات یافته اما به‌شدت مصدوم شده بود که توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.
آقازیارتی در پایان خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان با ایمن‌سازی محل حادثه با استفاده از جرثقیل، خودرو را به محل ایمن انتقال داده و به ایستگاه خود بازگشتند.
کارشناسان سازمان آتش‌نشانی همواره به رانندگان توصیه می‌کنند با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به اصول ایمنی، سفری ایمن را برای خود و خانواده‌هایشان رقم بزنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f