تسنیم/ سرهنگ ایرج کهریزی ظهر امروز در جلسه کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی که با حضور رئیس پلیس راه کشور برگزار شد با اشاره به تجهیزات و سیستم‌های هوشمند در محورهای برون‌شهری استان اظهار داشت:تعداد 24 دوربین نظارت تصویری، 26 دستگاه دوربین هوشمند ثبت تخلفات در محورهای مواصلاتی استان نصب هستند که 338 کیلومتر از کل راه‌های مواصلاتی استان را پوشش می‌دهند.
وی افزود: همچنین 7 دستگاه تابلو روان‌ پیام‌نما، 62 دستگاه ترددشمار و 3 دستگاه توزین درحال حرکت در محورهای استان داریم که البته تعداد مجتمع‌های خدمات‌رفاهی محورهای مواصلاتی استان 23 مجتمع است.
کهریزی با اشاره به نقاط حادثه‌خیز در استان گفت: 26 نقطه حادثه‌خیز در استان داریم و تعداد مقاطع پرتصادف استان هم 21 مقطع است.
وی بیان کرد: در مقایسه آمار تردد هم باید گفت میزان ترددهای استان در سال گذشته 17 درصد افزایش نسبت به سال 96 را نشان می‌دهد.
رئیس پلیس راه استان مرکزی با اشاره به اینکه میانگین تردد روزانه وسیله نقلیه در استان 602 هزار دستگاه است ادامه داد: در 4 ماهه نخست امسال میزان تردد وسایل نقلیه استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 8 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
کهریزی عنوان کرد: میانگین تردد وسایل نقلیه سنگین در کشور 16 تا 18 درصد بوده اما این عدد در استان مرکزی 25 تا 28 درصد است و در 4 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته میزان تردد وسایل نقلیه سبک 7 درصد و تردد وسایل نقلیه سنگین 15 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
وی افزود: 60 درصد ترددهای استان با پلاک غیربومی و 40 درصد با پلاک بومی انجام می‌شود.
شهرداری‌های سه شهرستان استان در وقوع 5 فقره تصادف در 4 ماهه امسال سهیم بودند
رئیس پلیس راهور استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به آمار سازمان‌های مقصر در تصادفات برابر تبصره 3 ماده 14 قانون در سال 98 گفت: در 4 ماهه نخست امسال در تعداد 5 فقره تصادف، به شهرداری‌های شهرستان‌های استان سهم تقصیر داده شده است که شامل دو فقره در دلیجان، 2 فقره در زرندیه و یک فقره در اراک می‌شود.
سرهنگ سیدعلی حسینی با اشاره به معابر پرتصادف اراک تصریح کرد: میدان امام حسین(ع) با 7 درصد از کل تصادفات، میدان ولیعصر با 6 درصد از کل تصادفات، میدان امام خمینی(ره) با 5 درصد از کل تصادفات، میدان نمازه با 5 درصد، کمربندی فوتبال با 4 درصد از کل تصادفات، میدان انقلاب با 4 درصد از کل تصادفات و میدان شریعتی با 3 درصد از کل تصادفات شهر به ترتیب پرتصادف‌ترین معابر شهر اراک هستند.
وی با اشاره به بلااستفاده بودن دوربین‌های نظارتی و پلاک‌خوان سطح شهرها بیان کرد: دوربین‌هایی که داریم بلااستفاده بوده و نه مورد استفاده پلیس بوده و نه مورد استفاده شهرداری است که در این راستا تقاضا داریم سرورها منتقل شوند تا از ظرفیت موجود استفاده شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f