آخرین خبر/ پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه عید غدیر به شهروندان هشدار داد.
رئیس پلیس فتا استان گفت: در این روش مجرمان از طریق فضای مجازی، کلاهبرداری از شهروندان به بهانه عید غدیرشبکه های اجتماعی و ارسال پیامک و تماس تلفنی با شهروندان، درخواست واریز کمک های مردمی می کنند و یا در روشی دیگر تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی آنان را به دستگاه خوپرداز هدایت و با سردرگم کردن قربانی خود اقدام به سرقت موجودی حساب آنان می کنند.
سرهنگ محمدپور از شهروندان خواست: در صورت مشاهده چنین پیامک هایی نکات امنیتی را مدنظر قرار داده و از اعتماد به پیامک های ناشناس با مبدا ارسال نامعلوم خودداری کرده و به هیچ عنوان وجه نقدی به حساب‌های اعلامی از سوی افراد غریبه واریز نکنند.
وی افزود: شهروندان باید توجه داشته باشند که برای هرگونه واریز کمک‌های مالی خود و یا دریافت خبر برنده شدن در قرعه کشی حتما موارد را از سازمان های مربوطه و معتبر پیگیری کنند.
رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرید و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به بخش ارتباطات مردمی گزارش دهید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7