تسنیم/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه با اشاره به خسارت سیل به تأسیسات آب ۱۶۱ روستا گفت: ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به تأسیسات آب و فاضلاب روستایی استان تخصیص یافته است.
فرامرز شوهانی اظهار داشت: در سیل اخیر نیز با توجه به پیشگیری‌ها، با مدیریت مدیران ارشد خسارت چندانی رخ نداد اما برای اصلاح، بازسازی و تکمیل زیرساخت‌ها اعتباراتی به عنوان خسارت زیرساخت به استانداری اعلام شده است.
شوهانی افزود: در مجموع از 90 میلیارد تومان اعتبار مصوب کل کشور برای آب شرب روستایی 9 میلیارد و 700 میلیون تومان به آبفار استان تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه 161 روستا در جریان سیل خسارت دیدند بیان کرد: استان کرمانشاه از نظر میزان اعتبارات سومین استان و از نظر خسارات وارده از استان‌های هفتم یا هشتم است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: در جریان وقوع زلزله سال 96 خسارت بسیاری به روستاهای استان وارد شد که بعد از چهار شبانه‌روز تمام روستاهای خسارت‌دیده از زلزله وارد مدار بهره‌برداری شدند.
وی با بیان اینکه در این مدت از طریق 60 دستگاه تانکر آبرسانی سیار عملیات آبرسانی به روستاها انجام شد گفت: بعد از آن با تخصیص اعتبارات خسارات زیرساخت در استان 33 میلیارد تومان برای شرکت آب و فاضلاب روستایی مصوب شد.
شوهانی افزود: از این میزان حدود 19 میلیارد تومان تخصیص یافت و 87 طرح برای آن تعریف شد که اکنون در مجموع 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
وی بیان کرد: با اجرای این طرح‌ها آب این روستاها به صورت دائم و پایدار تأمین می‌شود و اکنون در مناطق زلزله‌زده مشکلی از نظر تأمین آب وجود ندارد اما در هر صورت نیازمند مهندسی مجدد و اصلاح و بازسازی تأسیسات هستند و امید داریم مرحله دوم اعتبارات تخصیص یابد که طرح‌ها به پایان برسند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246