آخرین خبر/محمد رضا جعفری در نشست خبری اصحاب رسانه اظهار داشت:در مورد تبصره ۳۵ مربوط به پرونده های تسهیلاتی است که در سال ۹۵ و قبل از آن تسهیلات آنها معوق شده اند و نخواستند اقساط خود را به موقع پرداخت کنند.
مدیر امور شعب بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان گفت:یک طرحی را دولت مصوب کرده مبنی بر اینکه اگر شخصی مراجعه کند و اصل تسهیلات را پرداخت کند هم سود تسهیلات و هم جرایمی که تسهیلات داشته مورد بخشش قرار می گیرد.
وی بیان کرد:در خصوص پرونده های مشمول ازاواخر سال ۹۷ که به ما ابلاغ شد تا به امروز حدود ۶۳۶ پرونده را در واقع توانسته ایم با قانون تبصره ۳۵ حدود ۸۳ میلیارد ریال از این بابت تسهیلات تسویه کنیم حدود ۱۰ میلیارد ریال سود در تعهد دولت بوده است که قرار بر این است در سالهای آینده  دولت به ما پرداخت کند اما حدود ۳ میلیارد ریال آن جرایمی است که در قبال آن فسخ بانک مسکن از آن صرفه نظر کرده و مورد بخشودگی واقع شده است.
وی ادامه داد:مشکل عمده ای که ما داریم تسهیلات مسکن روستایی است که روستائیان می توانند هم اکنون از این موقعیت استفاده کنند چون سطح درآمد بسیار پایینی دارد با توجه به خشکسالی هایی که دارند استقبال آن جوانی نشده و در سایر تسهیلات مثل شعب منطقه آزاد چابهار از این موضوع تبصره ۳۵ شد و تسهیلات مسکن شهری هم استقبال خوبی داشتند .
وی تصریح کرد: بحث دیگر ما مربوط به تسهیلاتی است که ما در سال ۹۷ منعقد کرده ایم که در کل سال ۹۷ تسهیلات پرداخت شدخه حدود ۶۲۴ فقره مورد تسهیلات مشارکت است که برای ساخت واحد مسکونی پرداخت کرده ایم ۷۷۵ فقره تسهیلات خرید مسکن پرداخت کرده ایم که از این بخش ۷۷۵ خانوار از طرح خرید مسکن استفاده کرده اند و صاحب خانه در سال ۹۷ شده اند .
تسهیلات قرض الحسنه که در سال ۹۷ پرداخت کرده ایم ۱۸۲۵ فقره بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c