باشگاه خبرنگاران/فرمانده انتظامی استان زنجان از دستگیری دو قاچاقچی اشیاء عتیقه و کشف اشیاء عتیقه سه هزار ساله توسط ماموران انتظامی شهرستان ایجرود خبر داد.
سردار جهانبخش افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر فعالیت دو قاچاقچی حرفه‌ای اشیای عتیقه در شهرستان ایجرود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.
او افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی دو قاچاقچی حرفه‌ای اشیای عتیقه را شناسایی و با هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه هر دو متهم را دستگیر کردند.
سردار جهانبخش تصریح کرد: ماموران در بازرسی از مخفیگاه متهمان دو قطعه ظروف سفالی با قدمت سه هزار ساله و چهار قطعه ظروف مسی عصر صفوی را کشف کردند.
او با اشاره به اینکه بنابر اعلام نظر کارشناس میراث فرهنگی و گردشگری قدمت ظروف سفالی سه هزار سال و ظروف مسی به دوران صفوی هستند اظهار داشت: کارشناسان همچنین ارزش اقلام مکشوفه را ۳۰ میلیارد ریال برآورد کردند.
فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه تمدن و هویت هر ملتی ریشه در میراث فرهنگی آن دارد، گفت:نیروی انتظامی قاطعانه با هر گونه قاچاق آثار باستانی مقابله و از میراث گرانبهای ملت ایران حفاظت و حراست می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd