تسنیم/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: با اجرای طرح بوم‌سازگان زاگرس در امسال ۳۵۰۰ هکتار از مراتع استان کرمانشاه احیا می‌شوند.
ماشاءالله کولانی اظهار داشت: با اختصاص مبلغ 17 میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه به بخش مراتع پروژه‌های ذخیره نزولات، بذرپاشی، بوته‌کاری، کپه‌کاری، تبدیل دیمزارهای کم‌بازده، تأمین علوفه و احداث آبشخوار با مشارکت مردم اجرا می‌شود.
وی عنوان کرد: این طرح‌ها در شهرستان‌های هرسین، کنگاور، صحنه، سنقر و کلیایی، دالاهو، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب، کرمانشاه و ثلاث‌باباجانی در سحطی معادل 3500 هکتار از مراتع انجام خواهد شد.
کولانی محل اجرای این پروژه‌ها را در‌ حوزه‌های آبخیز و تحت عنوان عملیات بیولوژیک عنوان کرد و گفت: این طرح‌ها بدون شک تأثیر به سزایی در ‌حفظ پوشش گیاهی، جلوگیری از فرسایش خاک، نفوذپدیری آب و بهبود معیشت جامعه بهره‌بردار خواهد داشت.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از اجرای هفت پروژه در جنگل‌های استان خبرداد و افزود: در طرح مدیریت بوم‌سازگان زاگرس هفت پروژه در جنگل‌های استان عملیاتی می‌شود.
کولانی بیان کرد: در سال 98 با اختصاص مبلغ 2200 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی هفت پروژه تحت عنوان اجرای عملیات بیولوژیک شامل غنی‌سازی جنگل با بذر و نهال، توسعه جنگل، مراقبت و نگهداری، اجرای عملیات بهداشتی و پرورشی و مدیریت محاوط بذرگیری توسط این اداره و با هدف بهبود شاخص‌های کمی و کیفی جنگل‌های استان اجرا خواهد شد.
کولانی افزود: محل اجرای این پروژه‌ها حوزه‌های آبخیز شهرستان‌های اسلام‌آباد غرب، روانسر، گیلانغرب و دالاهو است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246