ایرنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس با اعلام هشدار در زمینه ممنوعیت نگهداری و استفاده از دستگاه های قاچاق استخراج ارز دیجیتال گفت: این دستگاه ها و تجهیزات جانبی آن که به طور غیر قانونی وارد کشور شده باشند، قاچاق تلقی می شوند و نگهداری و خرید و فروش آنها ممنوع است و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می شود.
علی مبشری در خصوص آگهی هایی که در فضای مجازی برای خرید و فروش این دستگاه ها منتشر می شود نیز هشدار داد و با تاکید بر لزوم توجه به قاچاق نبودن این دستگاه ها افزود: آمارها حاکی از ورود اغلب دستگاه های استخراج ارز به صورت قاچاق به کشور است که با توجه حجم بالای آن ، قاچاقچیان منفعت زیادی از این قضیه می برند.
جریمه 29 میلیارد ریالی قاچاقچیان دستگاه استخراج ارز دیجیتال در فارس
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس در ادامه گفت: از ابتدای امسال افزون بر 750 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در استان فارس کشف و در این پیوند، 28 فقره پرونده تشکیل شده است.
عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس ادامه داد: تاکنون به 11 پرونده قاچاق ماینر رسیدگی شده که متهمان آنها به جریمه 29 میلیارد ریالی و ضبط دستگاه های قاچاق کشف شده به نفع دولت محکوم شده اند.
مبشری با اشاره به اینکه قاچاق کالا از هر نوعی ، لطمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند از شهروندان تقاضا کرد تا در صورتی که اطلاعی در این رابطه دارند مراتب را به سامانه 135 تعزیرات گزارش کنند تا نسبت به رسیدگی فوری به موضوع توسط گشت مشترک تعزیرات اقدام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913