تسنیم/ فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه در هفته دولت ۹۵ پروژه در بیرجند افتتاح و کلنگ زنی می‌شود گفت:برای این پروژه‌ها ۷۶ میلیارد و ۱۵۴ میلیون تومان هزینه شده است.
علی ناصری در آستانه فرا رسیدن هفته دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 95 پروژه برای افتتاح و کلنگ‌زنی در هفته دولت برنامه‌ریزی شده است.
فرماندار بیرجند گفت: برای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر 76 میلیارد و 154 میلیون تومان پیش‌بینی یا هزینه شده که 73 میلیارد و 507 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و 2 میلیارد و 647 میلیون تومان از محل سرمایه گذاری‌های بخش خصوصی تامین می‌شود.
وی افزود: از مجموع 91 پروژه مختلف شهری و روستایی که با مجموع 62 میلیارد و 997 میلیون تومان اعتبار دولتی و مشارکت 2 میلیارد و 647 میلیون تومانی بخش خصوصی افتتاح می شود 45 پروژه در سطح شهر بیرجند و 46 پروژه در روستاها به بهره‌برداری خواهد رسید.
ناصری ادامه داد: از مجموع 4 پروژه کلنگ‌زنی، 3 پروژه مربوط به شهرداری شامل پارک سایت اداری و پارکینگ‌های طبقاتی میدان امام خمینی(ره) و حکیم نزاری 13 با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 200 میلیون تومان و پروژه شرکت تعاونی مسکن ایثارگران نیروهای مسلح مربوط به مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیرجند با حدود 7 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار است.
وی تصریح کرد: بیشترین تعداد پروژه‌ها با 27 طرح توسط شرکت توزیع نیروی برق به بهره‌برداری می‌رسد که عمدتاً شامل احداث پست و شبکه فشار ضعیف هوایی به منظور تامین برق و رفع افت ولتاژ و کاهش شعاع تغذیه در سطح شهرستان، اصلاح روشنایی معابر، احداث شبکه روشنایی روستای دستگرد، افزایش قدرت یا تعویض ترانس به منظور تامین برق و رفع افت ولتاژ متقاضیان شهری (اراضی 55 هکتاری، پارک خطی پیامبر اعظم، خیابان دولت و خیابان غفاری 7)، افزایش قدرت یا تعویض ترانس به منظور تامین برق و رفع افت ولتاژ متقاضیان روستایی، احداث شبکه به منظور تامین برق متقاضیان نقاط مختلف روستایی، احداث شبکه هوایی فیبر نوری به منظور ایجاد ارتباط مخابراتی بین پست‌های زمینی نقاط مختلف شهر بیرجند است که برای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 675 میلیون تومان هزینه شده است.
فرماندار بیرجند خاطرنشان کرد: اداره جهادکشاورزی با 11 پروژه به ارزش حدود 3 میلیارد و 84 میلیون تومان، رتبه دوم تعداد طرح‌های افتتاحی را به خود اختصاص داده که عمدتاً شامل احیاء و مرمت قنوات و آبیاری تحت فشار و کم فشار اراضی کشاورزی است.
ناصری عنوان کرد: 12 روستای شهرستان با اعتباری معادل 4 میلیارد و 780 میلیون تومان از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد و شهرداری بیرجند نیز 5 پروژه با اعتبار بیش از 1 میلیارد و 165 میلیون تومان را افتتاح خواهد کرد که شامل اجرای زیرسازی و آسفالت محور کارگران و اتصال آن به میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده، افتتاح پارک 9 دی مهرشهر، احداث و بهسازی میادین شهید مصطفی خمینی و شهید فهمیده، ایجاد فضای سبز ضلع غرب بلوار شهید صیاد شیرازی و تخریب و بازسازی فاز یک ضلع جنوبی باغ ایرانی خواهد بود.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع آب، شرکت آب و فاضلاب شهری 5 پروژه با اعتبار بیش از 5 میلیارد و 623 میلیون تومان، شامل بهره‌برداری خط انتقال چاه‌های آب شرب شماره 6 و 8 دشت رکات و عملیات حفر و لوله گذاری جدار، آزمایش پمپاژ، نصب منصوبات و تجهیز چاه و اتصال به خط رانش را در برنامه خواهد داشت.
ناصری خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بخش راه، 5 پروژه در این بخش با اعتبار 5 میلیارد و 970 میلیون تومان، شامل احداث راهدارخانه سرچاه تازیان، احداث و آسفالت راه روستایی بقی- قیصار، بهسازی و آسفالت قطعه1 راه روستای جلال- تخچرآباد، اجرای زیرسازی وآسفالت ورودی شوکت آباد و روکش آسفالت محور القورات به بهره‌برداری می‌رسد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7