آخرین خبر/مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: خشک و کم آب شدن چشمه سارها و دیگر منابع آبی حیات وحش باعث شده تا آب برخی مناطق حفاظت شده استان را با تانکر تامین کنیم.
حسن اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آبرسانی سیار به مناطق حفاظت شده استان خراسان جنوبی با سه دستگاه تانکر در شهرستان‌ها انجام می‌شود که یکی از تانکرها به شدت فرسوده و از رده خارج است.
وی بیان کرد: آبرسانی سیار به وحوش از پایان اردیبهشت در برخی مناطق آغاز می‌شود و تا بارش نزولات آسمانی در فصل پاییز ادامه دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: بیشترین حجم آبرسانی سیار به مناطق حفاظت شده درمیان - سربیشه، شاسکوه، نایبندان و آرک و گرنگ انجام می‌شود اما در بیشتر شهرستان‌ها به دلیل گرمای هوا و کاهش حجم آب انبارها، آبرسانی به صورت موردی انجام می‌شود.
وی افزود: آبرسانی سیار به وحوش را به دلیل کمبود اعتبار با سختی و از محل اعتبارات استانی تامین می‌کنیم و اعتبارات استانی خیلی محدود و همان اعتبارات شهرستانی فرمانداران است.
اکبری اظهار داشت: سیاست ما این است که از این به بعد آب انبارها را در مکان‌هایی احداث کنیم که با بارش نزولات آسمانی آبگیری شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ سازی عامل موثر در جلوگیری از شکار غیرمجاز است گفت: باید فضای جامعه به گونه‌ای باشد که غالب مردم به مساله محیط زیست توجه کنند و با عده ای کم برخورد شود زیرا تعداد شکارچیان غیرمجاز زیاد و تعداد محیط‌بانان ما محدود است.
وی درباره دستگیری شکارچی متخلف در قاینات که عبدالله اسدی برون یکی از محیط‌بانان را زخمی کرد گفت: این شکارچی متخلف و سابقه دار با بررسی‌های مختلف شناسایی شده و نسبت به دستگیری آن توسط ماموران انتظامی به موقع اقدام خواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی اظهار داشت: این شکارچی قبل از این نیز محیط‌بانان را تهدید کرده است.
خراسان جنوبی دارای چهار منطقه حفاظت شده «درمیان»، «مظفری»، «آرک و گرنگ»، «شاسکوه» و سه پناهگاه حیات وحش «تالاب کجی نمکزار نهبندان»، «رباط شور» و «نایبندان طبس» و هفت منطقه شکار ممنوع درح، جیک و زیدر، باقران، کمر سرخ، لشکرگاه عشق آباد و علی حیدر است.
منطقه حفاظت شده باقران بیرجند و کمرسرخ سرایان نیز در آخرین نشست شورای عالی حفاظت محیط زیست به عنوان ۲ منطقه حفاظت شده جدید خراسان جنوبی مصوب شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7