تسنیم/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: متاسفانه مهندسی‌های خوبی در شهر بیرجند انجام نشده و شهرسازی در بیرجند رضایت بخش نیست و از عکس‌های هوایی این شهر آدم شرمنده می‌شود.
آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور اظهار داشت: بسیج مهندسین در واقع ترکیب تخصص و تعهد است. تخصص‌های بشری اگر همراه با بینش نباشد بلای جان بشر است.
وی افزود: مهندسی مسئله‌ای است که امروز در قالب‌های گوناگون به کار گرفته می‌شود و مهندسی در قالب فرهنگی، اجتماعی کشاورزی و ساختمانی است اما مهم‌ترین مهندس خدا است که هرچه ساخته به احسن وجه ساخته است.
امام جمعه بیرجند بیان کرد: امیدواریم بتوانیم از شرایط زمان استفاده کنیم و این تفکر به نحوی گسترش یابد که هر چه داریم از تفکر بسیجی است. متاسفانه مهندسی‌های خوبی در شهر بیرجند انجام نشده و شهرسازی در بیرجند رضایت بخش نیست.
عبادی تصریح کرد: اگر نیاز بود شهر گسترش عمودی بکند باید جا و مکانی خاص اختصاص می‌یافت و مهندسی بهتری می‌شد که این کار صورت نگرفته و به صورت نامنظم در برخی از مناطق ساختمان‌های چند طبقه ساخته شده است.
وی عنوان کرد: در کوچه‌های هشت متری و کمتر برج سازی شده و آنهایی که باید نظارت می‌کردند به خوبی انجام وظیفه نکردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از عکس‌های هوایی این شهر آدم شرمنده می‌شود چه برسد به نوع کارآمدی‌ها که زمین برخی کوچه‌های شهر بر اساس منافع شخصی فروش رفته و گاهی دیده می‌ شود شب ماشین شهرداری که برای جمع آوری زباله می‌آید عرضرکوچه به قدری تنگ است که امکان تردد وجود ندارد و مأموران شهرداری داد می‌زنند که آشغال‌های خود را بیاورید.
عبادی افزود: ساختمان‌ها در فرهنگ جامعه نقش زیادی دارد و و قتی برج در کوچه تنگ ساخته می‌شود چقدر آسیب می‌زند. آفتاب مردم گرفته می‌شود و خطر ازدحام و عدم امدادرسانی هنگام خطر و زلزله وجود ندارد.
وی بیان کرد: این گونه ساخت و ساز قواره شهر و فرهنگ شهر را خراب می‌کند. ساختمان سازی باید با فرهنگ مردم شهر باید مطابقت داشته باشد و باید نظارت‌ها بیشتر و دقیق‌تر باشد.
امام جمعه بیرجند با اشاره به احداث ده هزار واحد مسکونی محرومین در خراسان جنوبی گفت: در روند احداث این واحدها بخش‌های مختلف اعم از بازار، صنایع و کارگری درگیر و فعال می‌شوند.
عبادی با بیان اینکه امروز با انتصابات جدید در بنیاد مستضعفان خوش بین‌تر نسبت به قبل هستیم افزود: امید است زمین‌های بنیاد به مزایده‌های سرمایه داران بی درد نرود که با قیمت کاذب می‌خرند و ده برابر قیمت به مردم می‌فروشند. این مزایده‌ها برای مردم چیزی ندارد و باید به خانه اولی‌ها، زوج‌های جوان و نیازمندان اختصاص یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7