باشگاه خبرنگاران/معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش ۴ ساعته تیم‌های امدادی و غواصان جمعیت هلال احمر جسد فرد غرق شده در بستر تالاب هامون پیدا شد.
حسن مصفا معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان وبلوچستان گفت: با تلاش ۴ ساعته تیم‌های امدادی و غواصان جمعیت هلال احمر شهرستان‌های نیمروز، زابل و زهک جسد فرد غرق شده در بستر تالاب هامون دقایقی قبل پیدا شد.
او افزود: فرد فوت شده چوپان ۳۳ ساله بوده که دلیل نبود شناخت منطقه و ناآشنایی به فن شنا غرق شده بود.
او افزود: با توجه به آشنا نبودن مردم از وضعیت رودخانه‌ها و چاه‌های حفر شده در بستر تالاب هامون از خانواده‌ها تقاضا می‌شود از تردد و شنا در محدوده این مکان پرهیز کنند.
با توجه به خشکسالی دو دهه گذشته در منطقه سیستان دامداران منطقه در زمان فروکش کردن آب در تالاب هامون، اقدام به حفر چاه‌هایی برای دسترسی به آب می‌کنند که در زمان آبگیری تالاب، این گودال‌ها خطری جدی برای شناگران است که اکنون با جاری شدن آب در این رودخانه ها محل و مکان چاهها برای مردم ناآشناست و افرادی که برای شنا وارد این رودخانه ها و انهار می شوند احتمال غرق شدن آنها در این چاه‌ها بسیار زیاد است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c