ایسنا/معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی از فعال سازی 14 معدن زغال سنگ و دو معدن سرب و روی در استان خبر داد .
مهرانگیز رحمانی با اعلام این خبر، گفت: این معادن در راستای سیاست‌های وزارت صمت در سال 98 مبنی بر اجرای طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس معرفی شده اند و در سه ناحیه شهرستان چاراویماق، شهرستان کلیبر و شهرستان‌های مراغه و ملکان متمرکز هستند .
وی ادامه داد: با معرفی این معادن به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان مجری طرح احیا در سراسر کشور، انتظار می رود ضمن انجام مراحل اکتشافی و فعالسازی این معادن و همچنین احداث واحد فرآوری، شاهد ایجاد ارزش افزوده بیشتر و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در استان باشیم .
رحمانی تجمیع معادن کوچک و ایجاد یک واحد فرآوری برای آن‌ها، خرید تضمینی محصول از سرمایه‌پذیر، توجیه اقتصادی برای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای معادن تجمیع شده، توسعه و فعال‌سازی معادن کوچک با استفاده از توان و سرمایه بخش خصوصی، حمایت مالی و اعطای تسهیلات دولتی به سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر، توجیه اقتصادی برای فعال‌سازی معادن کوچک و کم‌عیار و توسعه و اجرایی کردن واحد فرآوری سیار برای معادن کوچک و کم‌عیار را از جمله مزیت‌های طرح احیا معادن کوچک مقیاس برشمرد .
گفتنی است؛ طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس با هدف استفاده از سرمایه‌های بخش خصوصی، افزایش تولید مواد معدنی، توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمتر توسعه ‌یافته توسط وزارت صنعت و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در حال اجراست .
این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در دولت مصوب و با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مسوولیت اجرای این طرح در قالب پروژه اقتصاد مقاومتی به ریاست هیات عامل ایمیدرو واگذار شد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به‌عنوان بازوی اجرایی، مسوولیت آن را به عهده گرفته است.
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای اجرای این طرح، فعالیت خود را در چهار حوزه « بسیج کمک‌های دولت برای راه‌اندازی طرح»، «شناسایی سرمایه‌گذاران»، «شناسایی سرمایه‌پذیران» و «همکاری با انجمن‌ها و تشکل‌ها» متمرکز کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf