آخرین خبر/ فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با فریب یکی از شهروندان به بهانه پیمانکاری و ساخت و ساز پروژه های ساختمانی اقدام به 30 میلیارد کلاهبرداری کرده بود، خبر داد .
سردار عباسعلی محمدیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ مبنی بر اینکه فردی با ادعای داشتن تجربه در امر ساخت و سازهای ساختمانی مبلغ 30 میلیارد ریال از یکی از شهروندان دریافت کرده و متواری شده است، پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ساوجبلاغ قرار گرفت .
وی افزود : در تحقیقات اولیه کارآگاهان مشخص شد متهم پس از آشنایی با فرد مالباخته، خود را پیمانکار و مجری ساخت و ساز پروژه های ساختمانی معرفی کرده و با شیوه متقلبانه ای به منظور انجام پروژه از مالباخته مبلغی را دریافت کرده است.
این مقام انتظامی افزود : این فرد کلاهبردار در ارتباط اولیه با چرب زبانی و استفاده از خودروهای گران قیمت اعتماد مالباخته را جلب کرده و با تنظیم قرارداد سوری برای انجام اسکلت بندی پروژه مبلغ 30 میلیارد ریال از او دریافت کرده که پس از دریافت وجه ارتباط خود با وی را قطع و متواری شده است .
سردار محمدیان بیان کرد : کارآگاهان با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در پایتخت کشور شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی ساوجبلاغ منتقل کردند .
وی اظهار کرد : متهم در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری بود اما در مواجهه با مدارک و مستندات، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به کلاهبرداری 30 میلیارد ریال از مالباخته با همدستی 3 نفر دیگر اعتراف کرد.
سردار محمدیان گفت: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی همدست های نامبرده را نیز شناسایی کرده و در کمتر از یک شبانه روز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان البرز در پایان به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد بی مورد به افراد ناشناس که با روش های متقلبانه خود را مجری پروژه های ساختمانی معرفی می کنند پرهیز کرده ودر مواجهه با چنین افرادی از طریق مراجع ذی صلاح تحقیق به عمل آورند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af