ایرنا/استاندار آذربایجان‌شرق با بیان ضرورت سامان‌دهی برق بازار تبریز گفت: سیستم برق رسانی بازار تبریز خطر آتش‌سوزی را مشتبه می کند و بر این اساس باید برای ایمنی بیشتر و زیباسازی آن اهتمام جدی‌تر انجام شود.
محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در آیین افتتاح ۲۰ میلیارد تومان طرح انرژی در تبریز افزود: به رغم شرایط سخت تحریم به خصوص در تامین تجهیزات همچنان طرح های موثر و توسعه ای استان در حال افتتاح است.
وی اظهار کرد: در مقاطع مختلف انقلاب همواره تنگناها و تحریم ها وجود داشته و عبور از این تنگناها و دست اندازها بارها تجربه شده که این بار نیز با موفقیت از این سختی ها عبور خواهیم کرد، زیرا این مقطع فرصتی برای ایستادن روی پایمان در حوزه های مختلف است.
وی با اشاره به دیدار خود با سفرای آفریقای جنوبی و چین در روز گذشته، گفت: در این دیدارها عنوان شد که به رغم فشارهای آمریکا روند توسعه و پیشرفت در ایران ادامه دارد.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با بیان اینکه آتش سوزی جنگل های ارسباران، کام مردم استان را تلخ کرد، گفت: با اطفای آتش سوزی، این حادثه مدیریت شد و اکنون با افتتاح طرح های موثر در آذربایجان شرقی خستگی تلاش های شبانه روزی عوامل مهار آتش از تن به در شد.
پورمحمدی با اشاره به اینکه در تابستان امسال و زمان اوج مصرف، مردم به خوبی همکاری کردند، افزود: همراهی مردم قابل تقدیر است اما باید با مدیریت تقاضا و مصرف برق به سمت مصرف بهینه و مدیریت درست حرکت کنیم زیرا مصرف برق در کشور نسبت به بسیاری از کشورها بالاست و مصرف انرژی باید معطوف به تولید باشد.
وی بر لزوم استفاده از فن آوری و انرژی های جایگزین مثل بهره مندی از انرژی خورشیدی در آذربایجان شرقی تاکید کرد.
سرای «ایکی قاپیلار» بازار تاریخی تبریز به عنوان بزرگ ترین سازه مسقف جهان در سال جاری برای دومین بار در طول یک دهه اخیر دچار آتش سوزی و علت وقوع حادثه نیز اتصال شبکه برق اعلام شد.
در این حادثه بیش از ۱۰۰ باب مغازه در آتش سوخت و دهها میلیارد تومان به بازاریان خسارت وارد شد؛ تنها ارزش خسارت وارده بر سازه، بنا بر اعلام میراث فرهنگی، بیش از ۲۰ میلیارد تومان بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf