ایسنا/ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نشست خبری اظهار کرد: در تلاش هستیم هرگونه تغییراتی در روند این پل که داده می‌شود کمترین آسیب را به باغستان بزند و درختان تحت تأثیر این پل نیز جابه‌جا شود.
پیش از این و در سال گذشته شهردار قزوین گفته بود: از نظر ما قطع حتی یک درخت اشکال دارد و از طرفی اگر این اتصال صورت نگیرد حدود ۷۰ درصد اهداف طرح احداث پل امام رضا(ع) برای کاهش بار ترافیک کمربندی شهر قزوین محقق نمی شود لذا در حال حاضر با ادامه کار مخالفیم تا طرح جدیدی ارائه شود.
شهردار قزوین به منظور جلوگیری از قطع درختان در باغستان و حفظ محیط زیست از ادامه اجرای طرح پل امام رضا(ع) برای اتصال به پل باغستان (ابوترابی) و بلوار جمهوری در شهر قزوین مخالفت کرده بود.
زاهدی با بیان اینکه در سال جاری هفته دولت با هفته فرهنگی قزوین هماهنگ شده ازاین‌رو برنامه‌های مختلفی در طول این هفته در سطح استان برگزار می‌شود که از جمله آن افتتاح و آغاز به کار پروژه‌های مختلف است، تصریح کرد: ۷۹۷ پروژه در امور زیربنایی و عمرانی با اعتباری بالغ‌ بر ۲۲۴ میلیارد تومان، ۹۱ پروژه در امور اقتصادی با اعتباری بالغ‌ بر ۳۷۸ میلیارد تومان و ۴۰ پروژه در پروژه‌های فرهنگی اجتماعی با اعتباری بالغ‌ بر ۷۲ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های گوناگون است که در هفته دولت افتتاح می‌شود.
این مسئول اعلام کرد: درمجموع ۹۲۸ پروژه بااعتباری بالغ‌بر ۶۷۴ میلیارد تومان در طول هفته افتتاح می‌شود که ۵۲۸ پروژه دولتی، ۸۰ پروژه خصوصی و ۲۸۰ پروژه مشارکتی بین دولت و بخش خصوصی خواهد بود.
وی میزان اشتغال به وجود آمده از این میزان پروژه‌ها را چنین اعلام کرد: ۳۹۰۵ شغل به‌صورت مستقیم و ۶۲۴۴ شغل به‌صورت غیرمستقیم به‌واسطه این پروژه‌ها ایجاد می‌شود.
این مسئول در خصوص خصوصی‌سازی مجتمع لاله الموت گفت: بستری فراهم شد که با مسئولان جهت بازدید از این پروژه حضور پیدا کردیم که این بازدید صرف بود و تصمیمی برای آن تاکنون گرفته نشده است.
زاهدی ادامه داد: البته سرمایه‌گذارانی از این پروژه بازدید کردند که هنوز نظر نهایی خود را نداده‌اند، بااین‌حال اگر سرمایه‌گذاران هم حضورداشته باشند این مجتمع لاله در مالکیت دولت خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه به‌زودی بازنشسته می‌شود، عنوان کرد: ۲۰ بهمن امسال بازنشسته می‌شوم اما اعلام کرده‌ام زودتر استاندار جدید معرفی شود چراکه موضوع انتخابات در اواخر سال جاری برگزار خواهد شد و نیاز است استاندار جدید برای اداره امور حضورداشته باشد لذا در نامه خود بحث استعفا و بازنشستگی خود را مطرح کرده‌ام.
زاهدی در خصوص آخرین وضعیت پرونده هفت‌سنگان قزوین بیان کرد: بحث هفت‌سنگان بحث هرروز استان است، لذا تمام مدارک موجود در این خصوص را جمع‌آوری کردیم و در حال حاضر این پرونده در تهران در حال بررسی است و چون پرونده قضایی شده استانداری نمی‌تواند ورود پیدا کند.
وی در خصوص سؤال خبرنگاری مبنی بر چرایی وجود مدیران پروازی در استان خاطرنشان کرد: این حرف درستی است که خانواده‌های مسئولان باید در جایی باشند که مسئولان مشغول به کار هستند بااین‌وجود برخی به دلایل مختلف حاضر نیستند در استان و شهر دیگری زندگی کنند.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9