ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در گفت و گویی با اعلام این خبر گفت: این آتش سوزی صبح امروز در روستای ییلاقی بیبار واقع در طارم سفلی به وقوع پیوست و به سه هکتار از اراضی ملی در این منطقه خسارت وارد کرد.
اکبر کشت پرور افزود: در این حادثه اراضی مرتعی در آتش سوخت و نیروهای یگان حفاظت نیز سریعا در کمتر از چندساعت به خاموش کردن آن اقدام کردند.
وی عامل اصلی آتش سوزی ها در مراتع قزوین را سهل انگاری کشاورزان، باغداران و گردشگران عنوان کرد و گفت: با توجه به رشد قابل توجه علف های هرز در دشت های قزوین در سال جاری و افزایش دما در برخی مناطق کوهستانی، هرگونه بی احتیاطی می تواند به حادثه و خسارت عظیمی منجر شود که باید مورد توجه قرار گیرد.
کشت پرور از بین رفتن مراتع در دشت را برای گونه های زیست محیطی و جانواران خطرناک توصیف کرد و یادآور شد: شهروندان قزوین باید دقت کنند تا از هرگونه آتش افروزی در منابع و اراضی ملی خودداری کنند.
بیش از ۷۲۰ هکتار از اراضی ملی استان قزوین در سال جاری طعمه آتش شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9