باشگاه خبرنگاران / دستگیری متخلفان زنده گیری سهره در سیاهکل
متخلفان زنده گیری پرنده سهره در شهرستان سیاهکل دستگیر شدند.
لطیف جواهردشتی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل گفت: ۲ متخلف حیات وحش که بار‌ها اقدام به تور گستری و زنده گیری پرنده سهره در مناطق شهرستان سیاهکل کردند، توسط محیط بانان پاسگاه آغوزی سیاهکل دستگیر و پس از بازجویی و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
او افزود: با تلاش و پیگیری محیط بانان زحمتکش و همیشه در عرصه یگان حفاظت شهرستان سیاهکل، ۲ متخلف حیات وحش که اقدام به تورگستری و زنده گیری پرنده سهره در یکی از زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان سیاهکل می‌کردند، دستگیر شدند.
رئیس محیط زیست سیاهکل اظهار داشت: این متخلفان در حالی که ادوات صید خود که اعم از تور، قفس‌های زنده گیری و تعداد ۸ قطعه پرنده سهره بود را به همراه داشتند، در حین ارتکاب جرم با یک عملیات کمین توسط نیرو‌های یگان حفاظت دستگیر شدند.
جواهر داشتی بیان کرد: زیبایی رنگ و نغمه‌های خوش این پرنده باعث شده تا از این دست متخلفان، با دام گستری در مناطق مختلف، اقدام به صید و فروش این پرندگان کنند.
او با بیان اینکه از متخلفان یاد شده مجموعا تعداد ۷ قطعه پرنده زنده و یک قطعه تلف شده کشف شد، گفت: این پرندگان با هماهنگی اداره نظارت بر حیات وحش استان رهاسازی و به دامان طبیعت بازگردانده شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل تصریح کرد: همچنین ادوات صید که شامل تور‌ها و تعداد زیادی قفس و ۲ قطعه پرنده اصلی که به عنوان طعمه استفاده می‌شد، ضبط شد.
متخلفان برداشت غیرمجاز شن و ماسه در دام قانون
متخلف برداشت غیرمجاز شن و ماسه در رشت دستگیر شدند.
حمزه عشوری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت گفت: ۳ متخلف که بدون مجوز در حال برداشت شن و ماسه از حاشیه رودخانه سفیدرود در سنگر بودند، در دام قانون گرفتار شدند.
او با بیان اینکه ۳ دستگاه کامیون، کمپرسی و خاور متخلفان نیز توقیف شد، افزود: متخلفان بلافاصله با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت تصریح کرد: با توجه به برداشت‌های غیراصولی و غیرمجاز شن و ماسه از حاشیه و اطراف رودخانه‌ها در حوزه استحفاظی شهرستان رشت و تغییر کاربری زمین‌ها، این مناطق به طور مستمر کنترل و پایش می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0