صدا و سیما/ استاندار در نشست خبری با رسانه های محلی که با هدف تشریح برنامه های هفته دولت تشکیل شد گفت:در هفته دولت در استان ۲۹۰ طرح عمرانی و اقتصادی در نقاط مختلف استان بهره برداری و یا کلنگ زنی می‌شود که از این تعداد طرح ۲۵۳ طرح در حوزه عمر انی و بقیه در حوزه اقتصادی است.
کلانتری افزود: از مجموع ۲۵۳ طرح عمرانی ۲۲۲ طرح آن بهره برداری و بقیه کلنگ زنی می‌شود.
وی همچنین تعداد طرح‌های مورد بهره برداری در حوزه اقتصادی را ۳۱ طرح اعلام کرد و گفت: همزمان با بهره برداری از این طرح‌ها ۶ طرح هم در این حوزه کلنگ زنی می‌شود.
استاندار گفت: برای بهره برداری و کلنگ زنی این طرح‌ها بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و خواهد شد.
کلانتری با بیان اینکه پیش بینی می‌شود با بهره برداری کامل از تمامی طرح‌ها برای بیش از ۳ هزار نفر شغل ایجاد شود افزود: شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بیشترین تعداد طرح مورد بهره برداری و یا کلنگ زنی را به خود اختصاص دادند.
وی از خرید و ذخیره سازی بیش از ۷۵ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مو مصرف کشاورزان استان در سال جاری خبر داد و گفت:بارش‌های خوب باران، همت کشاورزان و تلاش مسئولان موجب تحقق این مهم شد.
کلانتری به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اشاره و تاکید کرد:به مردم استان اطمینان خاطر می‌دهم بدون داشتن نگاه به شخص، حزب و گرایش سیاسی خاصی انتخابات را با سلامت و امنیت کامل برگزار خواهیم کرد چرا که آبروی نظام، انقلاب و سلامت و امنیت مردم برای ما مهمتر از هر چیز دیگری است.
استاندار با اشاره به استخدام‌های بی ضابطه و فله‌ای در برخی دستگاه‌ها و نهاد‌های استان آن را قابل پذیرش ندانست و افزود: با توجه به حساسیت موضوع و احقاق حقوق عامه مردم به سازمان بازرسی و سایر دستگاه‌های نظارتی دستور دادم که به طور جد به این موضوع ورود کنند و با مدیران متخلف در هر پست و جایگاهی که باشند برخورد کنند.
کلانتری به نقش سازنده رسانه‌ها در کمک کردن و هدایت مدیران و مسئولان استان در پیشبرد اهداف برای رشد و تعالی استان هم گریزی زد و گفت: با تمام وجود از نقدای سازنده و اثرگذار در رشد و توسعه همه جانبه استان استقبال می‌کنیم و رسانه‌ها هم باید با بیان نقاط قوت در کنار نقاط ضعف مسئولان را در برطرف کردن مشکلات و نقص‌ها همراهی و کمک کنند.
وی داشتن شاخص‌های یک مدیر موفق را لازمه عزل و نصب مدیران دانست و افزود:هر مدیری و یا گزینه‌ای که سطح علمی، تعهد کاری، مردم دار و توانمند در مسئولیت پذیری و خدمت به مردم را داشته باشد مد نظر است.
گوهرکانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هم از بهره برداری ۲ سردخانه محصولات کشاورزی و مواد پروتئینی در هفته دولت در استان خبر داد و گفت:در این هفته ۱ یک واحد تولیدی نهاده‌های دامی هم به بهره برداری می‌رسد.
عزیز فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم گفت: از مجموع ۹۳۴ میلیارد تومان اعتبار طرح‌های مصوب سفر هیات دولت به استان در مرداد ماه سال ۹۵ تاکنون ۵۳ درصد آن جذب و مابقی هم برای تامین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277