صدا و سیما/ محسن جعفری نژاد بسطامی گفت : کارشناسان و محیط بانان این اداره کل با استفاده از ظرفیت وهمکاری مستند سازان علاقمند به محیط زیست، در یکساله گذشته با نصب دوربین های تله ای در بخش هایی از مناطق حفاظت شده و پارک ملی دنا موفق می شوند ۱۰ تصویر متفاوت از گونه های پلنگ ایرانی را به ثبت برسانند.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تصاویر ضبط شده از پلنگ ها در محدوده هایی از مناطق حفاظت شده توسط دوربین تله‌ای به ثبت رسید.
وی افزود: این تصاویر شامل پلنگ نر، ماده و نابالغ است که در محدوده ی چهار پاسگاه زندگی می کنند و بررسی سایر تصاویر ثبت شده نیاز به زمان و کار کارشناسی بیشتری دارد.
مدیرکل محیط زیست استان با بیان اینکه دوربین گذاری در این منطقه و سایر مناطق استان در حال انجام است، اظهار داشت: در این ذخیره گاه زیست کره بارها از پلنگ ایرانی تصاویر ثبت شده ولی مشاهده همزمان ۱۰ قلاده از این گونه ارزشمند جانوری که تصاویر آن نیز شاهد سلامت و وضعیت جسمی مناسب آنها را دارد، از اتفاقات نادر این منطقه است
وی تصریح کرد: پویایی جمعیت جانوران وحشی در یک زیست بوم در گرو حفظ گونه‌های شاخص آن زیست بوم بخصوص گونه‌های چتر و پرچم است.
جعفری نژاد بسطامی گفت: پلنگ به عنوان گونه چتر در این پارک ملی نقش بسزایی در پویایی جمعیت سایر گونه‌ها بخصوص طعمه‌های خود دارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277