ایسنا/با حضور وزیر نیرو طرح آب‌رسانی به شهرهای ابهر و خرم‌دره از سد کینه‌ورس به بهره‌برداری رسید.
افتتاح طرح آب‌رسانی از سد کینه‌ورس به ابهر و خرم‌دره از مطالبات چندین ساله مردم این دو شهرستان بود که همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، با حضور رضا اردکانیان رنگ واقعیت به خود گرفت.
ظرفیت این تصفیه‌خانه 400 لیتر بر ثانیه و طول خطوط انتقال اجرا شده 22.5 کیلومتر در اقطار 400 تا 700 میلی‌متر از جنس چدن داکتیل است.
اعتبار هزینه شده برای این پروژه 522 میلیارد ریال و هدف از اجرای طرح تامین آب پایدار و بهداشتی شهرهای ابهر و خرم‌دره است. این طرح در زمینی به مساحت 9 هکتار احداث شده که عملیات اجرایی آن از سال 88 آغاز شده است. از 400 لیتر آب‌دهی این طرح 220 لیتر برای ابهر و 180 لیتر آن نیز به خرم‌دره اختصاص یافته است.
تصفیه‌خانه این طرح نیز که به صورت پیشرفته و به روز طراحی شده است از پروژه‌های بزرگ و در حال اجرای استان است که در لیست 40 پروژه اولویت‌دار تعیین شده استان از سوی استاندار قرار دارد.
با توجه به بحرانی بودن وضعیت آب‌های زیرزمینی دشت ابهر و تامین آب شهرهای ابهر و خرم‌دره از چاه‌های آب زیرزمینی بهره‌برداری از این طرح مرهمی بر زخم سفره‌های آب زیرزمینی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd