آخرین خبر/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با بیان اینکه یک میلیون و 257 هزار مشترک برق در این استان وجود دارند، گفت: 90 درصد این مشترکان شماره همراه خود را برای دریافت قبوض و خدمات ثبت کرده‌ و از ابتدای مرداد ماه امسال تمامی خدمات به صورت پیام کوتاه به آنها ارائه شده و قبوض کاغذی نیز حذف شدند.
اکبر حسن‌بکلو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال کمبود بار و تولید برق در استان وجود نداشت، اظهار کرد: امسال پیک بار در استان با وجود گرما، یک هزار و 51 مگاوات بود که حین گذران پیک مصرف خاموشی در استان صورت نگرفت.
وی با اشاره به هفته دولت نیز تصریح کرد: در هفته دولت ۱۲۹ طرح در حوزه برق به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از این طرح‌ها برق‌رسانی به ۹ روستای مرزی و دورافتاده بود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی اضافه کرد: براساس آمار در سال ۹۸ به تعداد ۹ روستا نیز از نعمت برق برخوردار خواهند شد که اغلب زیر ۱۰ خانوار جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ برق در شهرها ۹۹.۸ درصد است، عنوان کرد: ۱۸ روستا در سطح استان بدون برق بوده و ۹ مورد از آنها یا فاقد سکنه بود و یا کمتر از سه خانوار هستند.
حسن‌بکلو در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تامین روشنایی جاده کلانتری جزء وظایف شرکت توزیع نیروی برق نیست، اذعان کرد: با جلساتی که در استانداری برگزار شد، یک میلیارد و ۱۵ میلیون تومان اعتبار برای تامین روشنایی این جاده تامین شده که از 22 کیلومتر بدون روشنایی آن، هشت کیلومتر روشنایی ایجاد شده و تامین روشنایی پنج کیلومتر دیگر آن نیز در دست اقدام است.
وی همچنین با اشاره به مزرعه‌های تولید ارز دیجیتال نیز گفت: در 37 نقطه از استان این مزرعه‌ها که به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کردند، شناسایی و جمع آوری شدند و گزارشات لازم به مراجع ذی‌صلاح ارائه شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تنها برق در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که مجوز تولید ارز دیجیتال داشته باشند و هزینه برق مصرفی آنها نیز طبق تعرفه‌های قانونی محاسبه خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b