ایسنا/ وزیر امور اقتصادی ودارایی گفت: بخش خصوصی بازیگر اصلی اقتصاد کشور است.
فرهاد دژ پسند در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با وزیر اقتصاد ودارایی که در سالن جلسات استانداری برگزارشد افزود: در شرایط کنونی و تحریم بخش خصوصی بازیگر اصلی اقتصاد کشور بوده و باید نقش فوروارد را ایفا کند.
دژ پسند با اشاره به اینکه نگاه ها به جایگاه بخش خصوصی تغییر کرده است تصریح کرد: اگر بخواهیم اقتصاد کشور به حالت مانا برسد باید سهم بخش خصوصی را در اقتصاد کشور افزایش دهیم.
وی بااشاره به اینکه رهبر انقلاب تاکید اساسی به نقش بخش خصوصی درتوسعه اقتصاد دارند خاطر نشان کرد: بخش خصوصی باید در شرایط تحریم بازار گشایی کند.
وزیر اقتصاد ودارایی حذف مقررات زائد را ضروری دانست و اظهار کرد: در دوماهه اول امسال اعطای تسهیلات بانکی ۳۵درصد نسبت به مدت مشابه رشد داشته است.
وی ادامه داد: طرح های تولیدی که ۷۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند در اولویت اعطای تسهیلات بانکی هستند.
دژ پسند رشد ۱۴۵درصدی صادرات آذربایجان غربی از گمرکات استان را امیدوار کننده دانست و یاد آور شد: برنامه جامعی برای توسعه زیرساخت های گمرکات سراسر کشور بویژه آذربایجان غربی در دستور کار دولت است.
وی با تاکید بر اینکه امسال براساس آخرین آمار تراز تجاری کشور مثبت بوده است و نشان می دهد که اهتمام جدی برای افزایش صادرات غیرنفتی وجود دارد افزود: صادرات غیرنفتی طی پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۹ درصد رشد داشته است.
وزیر امور اقتصادی ودارایی تصریح کرد: بهترین ظرفیت ها و قابلیت ها در آذربایجان غربی از نظر سرمایه ملی وجود دارد و می تواند پیشانی ارتباط با ۴ کشور بوده و سکوی پرش باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b