شبستان/«سید اسدالله هاشمی» با هدف افزایش سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های محیط زیستی با حضور در ستاد فرماندهی مرزبانی استان ایلام با سرهنگ کیاست سپهری فرمانده مرزبانی استان دیدار کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام در این دیدار، با اعلام اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 14 قبضه اسلحه توسط یگان حفاظت محیط زیست استان کشف شده است به نقش محیط بانان منطقه حفاظت شده کولگ در همکاری با مرزبانان این منطقه اشاره کرد.
وی افزود: نظر به اینکه مناطق حفاظت شده کولگ و شکار و تیراندازی ممنوع بینا، بیجار و چکر، زیستگاه حیات وحش گونه های حائز اهمیتی همچون کل، بز، قوچ و میش در نوار مرزی استان و کشور عراق واقع شده، لذا برای بهبود وضعیت حفاظت از این مناطق و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، نیازمند همکاری مشترک و برنامه‌ریزی منظم فی‌مابین یگان حفاظت محیط زیست استان و نیروهای مرزبانی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام ضمن تقدیر از همکاری همه جانبه نیروی انتظامی در راستای برخورد با تخلفات زیست محیطی و حفاظت از انفال الهی، بخش اعظمی از موفقیت‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان را مرهون همکاری دستگاه قضایی، نیروهای انتظامی و مرزبانی استان دانست.
فرمانده مرزبانی استان ایلام نیز در این دیدار، اظهار کرد: گسترش همکاریها و افزایش تعاملات با اداره کل حفاظت محیط زیست استان، از اولویتهای مرزبانی است.
سرهنگ سپهری، حفاظت از گونه های حیات وحش و جلوگیری از هرگونه دست اندازی به محیط زیست را مهم ارزیابی کرد و افزود: همواره در راستای حفاظت از محیط زیست استان تلاش کرده و خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست، مهم‌ترین برنامه‌ای است که انسان امروزی باید مد نظر داشته باشد تا بتواند امانتی را که در اختیارش گذاشته شده است به آیندگان تحویل دهد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a