ایرنا/نسبت تولد پسر به دختر در پنج ماهه امسال ۹۹ درصد ثبت شد این درحالی است که سالهای گذشته میزان تولد نوزادان پسر نسبت به نوزادان دختر بیشتر بود.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: به ازای ثبت تولد هر ۱۰۰ دختر در این استان، تولد ۹۹ پسر به ثبت رسیده است .
شفیعی با بیان اینکه در این مدت هر ساعت ۲ واقعه تولد (روزانه ۴۶ تولد) در استان ثبت شده است، افزود: تعداد موالید پسر در پنج ماه امسال سه هزار و ۵۹۱ واقعه و تعداد موالید دختر در این مدت برابر با سه هزار و ۶۲۳ واقعه بوده است.
وی تعداد ولادت ثبت شده تا یکسال پس از وقوع در ۵ ماه امسال را برابر با هفت هزارو ۱۸۷ واقعه و درصد ثبت در مهلت قانونی را ۹۹.۶۲ درصد ذکرکرد.
شفیعی نام‌های دخترانه فاطمه، زهرا، حلما ، زینب و نازنین زهرا و نام های پسرانه امیرعلی ابوالفضل، امیرعباس، علی و امیرحسین را بیشترین نام‌های منتخب زنجانی‌ها برای فرزندان خود بیان کرد.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان شمار ولادت های ۲ قلو در استان طی این مدت را ۱۱۱ مورد، سه قلو ۶ مورد و ولادت چهار قلوها را یک مورد ذکرکرد.
شفیعی همچنین تعداد وفات جاری ثبت شده در استان را طی مدت یاد شده، ۱۹۸۸ مورد ذکر کرد و گفت: در این مدت هر ۲ ساعت یک نفر در استان فوت کرده است.
وی تعداد وفات ثبت شده تا یک سال پس از وقوع را در این مدت ۲ هزا رو ۲۸ واقعه و درصد ثبت در مهلت به ثبت تا یک سال را برابر ۹۹.۵۱ درصد عنوان کرد.
شفیعی گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی با ۴۳ درصد، بیماری‌های سرطان و تومورها را با ۱۲ درصد و حوادث غیرعمد با ۸.۴ درصد بیشترین عامل مرگ و میر زنجانی‌ها در پنج ماه امسال بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd