فارس/فرمانده انتظامی استان با اشاره به مبارزه جدی با توزیع کنندگان مواد مخدر در استان از دستگیری 198 معتاد متجاهر، توزیع کنندگان و باندهای قاچاق مواد مخدر درطرح ارتقای امنیت اجتماعی طی یک ماه گذشته خبر داد.
رحیم جهانبخش با تاکید بر برخورد جدی با مخلان نظم و امنیت و سوداگران مرگ اظهار کرد: مبارزه با سوداگران مرگ در تمام ایام در دستور کار ماموران انتظامی استان قرار داشته و خادمان مردم در این نیرو با همراهی خود مردم، اجازه عرض اندام به قاچاقچیان و سوداگران مرگ را نخواهند داد.
فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به شناسایی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان زنجان، افزود: پلیس در خصوص پاک‌سازی این مناطق به جد وارد کار شده و با توزیع کنندگانی که بخواهند جوانان این مرز و بوم را به دام اعتیاد بکشانند برخورد سختی خواهد کرد.
وی با اشاره به برخورد جدی پلیس با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر در استان بیان داشت: در سال‌جاری 833 مورد طرح مبارزه با توزیع‌کنندگان، خرده فروشان و جمع‌آوری معتادان متجاهر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد افزایش داشته است .
فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه پلیس زنجان با اقدامات مقابله‌ای، محورهای مواصلاتی و سطح استان زنجان را برای قاچاقچیان ناامن کرده است افزود: این اقدامات در یک ماهه گذشته سال‌جاری موجب توقیف 47 دستگاه خودرو موتور سیکلت در زمینه توزیع مواد مخدر شده است.
وی پیشگیری را یک اصل مهم در زمینه کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر دانست و بیان داشت: در همین راستا اقدامات مقابله‌ای و پیشگیرانه بسیار خوبی در سطح استان انجام گرفته و با برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی و نمایشگاه‌های تخصصی پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس و دانشگاه‌ها و مساجد و محله‌های پر خطر و توضیح و تشریح آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر گام‌های موثری در راستای کاهش مصرف مواد مخدر شده است.
جهانبخش با اشاره به اینکه پلیس مواد مخدر با اقدامات خود سطح استان را برای فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر ناامن کرده، خاطرنشان کرد: در این راستا 354 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان زنجان طی یک ماهه گذشته سال‌جاری در طرح مبارزه با توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان زنجان ریشه کنی بلای خانمان سوز اعتیاد و مقابله با آن را نیازمند احساس مسؤولیت جمعی، مشارکت اجتماعی و اقدام موثر و هدفمند در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی خواند و اضافه کرد: شماره تلفن رایگان 128 پل ارتباطی مردم با پلیس مبارزه با مواد مخدر بوده و مردم در تمام ساعات شبانه روز می‌توانند هرگونه اخبار و اطلاعات در حوزه مواد مخدر را به پلیس گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd