ایرنا/ بعد از استعفای محمد صادقی شهردار سابق میامی، این شهر از داشتن شهردار بی نصیب بود؛ این موضوع موجب شده بود تا افکار عمومی برای انتخاب شهردار جدید حساسیت هایی داشته باشد، الیته نقش شیکه های اجتماعی هم در راه اندازی این حساسیت بی تاثیر نبود.
سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این آیین که در سالن اجتماعات ابن یمین فرومدی برگزار شد، گفت :میامی شهرستانی منحصر به فرد بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است ظرفیت های آشکار و نهان زیادی دارد که استفاده از آن ها نیازمند برنامه ریزی مناسب است.
وی گفت : میامی متعلق به ۲۵ میلیون زائر است که از این شهر برای زیارت و مسافرت گذر کرده و از خدمات این شهرستان بهرمند می شوند.
حسینی با بیان اینکه برای نخستین بار آمایش سرزمینی در شهرستان های شاهرود و میامی انجام شده گفت: بعد از گذشت چند سال اقدام جدی در شرق استان صورت گرفته است .
نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این شهرستان در زمره ۳۱ شهرستان کم برخوردار کشور محسوب می شود گفت : توسعه گردشگری در این منطقه ضرورت دارد.
وی با بیان اینکه اعتبارات بیشتری باید به مجموعه شهرستان اختصاص یابد افزود : زیرساخت های لازم برای تکمیل بیمارستان ۳۲ تختخوابی و دیگر امکانات رفاهی شهرستان میامی فراهم شود.
حسینی گفت : شهردار و شورای اسلامی شهر با همکاری دستگاه های اجرایی می توانند اقدامات مناسبی را در راستای خدمت رسبانی به مردم انجام دهند .
راضیه شهاب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه نیروهای شهرداری های استان حدود سه هزارنفر هستند، تصریح کرد : بودجه مصوب سال ۹۸ شهرداری های استان نزدیک به ۸۰۰ میلیارد ریال است .
وی با بیان اینکه بودجبه مصوب شهر میامی امسال ۸۸میلیارد ریال است، گفت : ازاین میزان بودجه ۲۴ درصد جاری و ۷۶ درصد عمرانی است .
وی گفت : شهرداری ها نباید متکی به اعتبارات دولتی باشند، باید طرح های زیرساختی و سرمایه گذاری بخش خصوصی را دنبال کنند.
شهاب با بیان این که چند سالی است که درآمد های حاصل از عوارض در شهرداری ها مناسب نیست، گفت : باتوجه به کمبود اعتبار جلب مشارکت های مردمی ضروری است .
مدیرکل امور شهری استانداری سمنان با اشاره به اینکه شهر میامی فرصت ها و قابلیت های بسیار بالایی دارد، تصریح کرد : جاده بین المللی و تولید محصولات مختلف کشاورزی می تواند برای توسعه شهرستان تاثیر بسزایی داشته باشد
وی اقامت بسیار زیاد مسافران در این شهر را فرصتی برای اشتغالزایی خواند و افزود : شهرداران نسبت به جمع آوری روان آبها دقت لازم را داشته و دراین راستا برنامه ریزی کنند .
سیدحسن موسوی عضو شورای شهر میامی نیز دراین مراسم گفت : شهرداری ها برای انجام فعالیتهای عمرانی، خدماتی، اجتماعی و فرهنگی مستلزم درآمدی پایدار و مستمر هستند.
وی افزود : استفاده از همه ظرفیت ها برای استقرار صنایع بزرگ و کارخانجات دراین منطقه برای رشد و توسعه مبلمان شهری میامی ،بسیار حائز اهمیت است.
دراین مراسم از زحمات ۱۷ ماهه محمد صادقی شهردار سابق تجلیل و حکم انتصاب علی اکبر محمدی شهردار جدید میامی قرائت شد .
شهرداری میامی درسال ۶۸ با استفاده از کمک های مردمی آغاز به کار کرد و در سال ۷۳ بصورت رسمی معرفی و تاکنون نیز هشت شهردار دراین شهر فعالیت داشته اند.
شهرمیامی با جاذبه های طبیعی وگردشگری ازجمله کاروانسرای شاه عباسی،مسجد،حمام وعمارت آقایان و منطقه تفریحی سه چنار در شرق استان سمنان قرار دارد .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c