فارس/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با اجرای نوسازی شبکه آبرسانی، میزان هدررفت آب در محلات جنوبی به صفر رسیده و آب موردنیاز این مردم با فشار و دبی موردنیاز تأمین می‌شود، نوبت‌بندی آب به حداقل رسیده و به‌صورت کامل از جیره‌بندی آب خارج می‌شود.
مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» سوژه‌ای را تحت عنوان «پروژه اصلاح خطوط آب‌رسانی شهر بوشهر نیمه‌کاره تعطیل شد» به ثبت رسانده بودند و درخواست پیگیری درباره این موضوع را داشته‌اند که خبرنگار ما برای رسیدگی به این مطالبه مخاطبان به سراغ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر رفته است.
عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بوشهر با اشاره به طرح نوسازی شبکه آب‌رسانی محلات جنوبی شهر بوشهر، اظهار داشت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان در طرح نوسازی شبکه آب‌رسانی محلات جنوبی شهر بوشهر هزینه صرف و حدود ۱۵ کیلومتر شبکه جدید احداث‌شده است که طی چند هفته آینده اتمام می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: با اجرای این طرح، میزان هدررفت آب در محلات جنوبی به صفر رسیده و آب موردنیاز این مردم با فشار و دبی موردنیاز تأمین می‌شود، نوبت‌بندی آب به حداقل رسیده و به‌صورت کامل از جیره‌بندی آب خارج می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مشکلات ما در تابستان ۹۸ نسبت به تابستان سال گذشته به حداقل رسیده است، تأکید کرد: در تابستان امسال هیچ‌کدام از شهرهای استان بوشهر بحران و تنش آبی نداشتیم و در این خصوص رضایت مردم بالا رفته است.
حمزه‌پور اظهار داشت: در یک سال اخیر بیش از ۲۲۰ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب پروژه اجرا و ۱۵ حلقه چاه جدید وارد مدار شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: ظرفیت آبشیرین‌کن بوشهر از دو هزار مترمکعب به ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب رسیده و اقدامات اجرایی بیش از ۶۰ هزار مترمکعب آبشیرین کن جدید در بوشهر و دشتستان انجام شده است.
وی با اشاره به بافت قدیمی بوشهر بیان داشت: عملیات اجرایی حدود ۳۰ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در بافت قدیمی بوشهر انجام شده تا دهه فجر وارد مدار می‌شود و بیش از ۲۰ هزار نفر مردم این محلات به شبکه فاضلاب متصل خواهند شد.
حمزه‌پور گفت: در هفته دولت شش پروژه آب‌رسانی افتتاح و سه پروژه هم عملیات اجرایی با اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومان انجام‌شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: ۸۰ درصد آب استان بوشهر از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس با خطوط طولانی و هزینه‌های بسیار بالایی تأمین می‌شود و از مردم درخواست داریم مدیریت مصرف بهینه داشته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22